Skocz do zawartości

Brak prądu..


Istquai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mój problem polega na tym, że rozrusznik nie kręci po przekreceniu kluczyka. Kontrolki sie swiecą, akumulator naładowany, po wciśnieciu startera w przekazniku rozrusznika jest tylko takie ciche pyknięcie.

 

Dodam że wymieniałem całą wiązkę elektryczną ponieważ stara była poprzerabiana i kable byly poucinane. (Motocykl przed wymiana wiązki odpalał i wszystko działało) Po zmianie instalacji pojawił się problem z brakiem iskry, zmieniłem impulsator a teraz rozrusznik nie chce kręcić :(

 

Jak można sprawdzić przekaźnik czy jest sprawny? Do przekaźnika lecą 4 kable: od regulatora napięcia, stacyjki, przycisku przy manetce, czujnika sprzęgła. No i oczywiście gruby przewód od akumulatora.

 

Sprzęt; CBR 600 PC23

Edytowane przez Istquai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć przekaźnik, do cienkich pinów podaj plus i minus, weź miernik i sprawdź czy na grubych śrubach jest przejście. Akumulator masz sprawny?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na pin np. od stacyjki dać plus i na pin od regulatora napiecia dac minus i spradzic czy na srubach jest prąd?

 

Akumulator jest własnie niesprawny, tzn trzyma tylko około dzień i trzeba go ładować ale sprawdzałem przy kreceniu rozrusznikiem i było napiecie na nim 10V to powinien zakrecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja w motocyklu jest na 12V, niektóre podzespoły na niższym napięciu nie działają. Poza tym, może nie trzymać wystarczającego prądu. Przekaźnik nie będzie działał na niesprawnym akumulatorze. Trzeba sprawdzić tak jak napisał kol. wyżej - z regulatora napięcia może być ciężko, przycisk startera zwiera + przekaźnika do zasilania, więc najlepiej podłączyć 12V bezpośrednio do przekaźnika.

Szkiełkowanie, piaskowanie, polgrid. Wrocław. Info PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to być kilka przyczyn:

- rozrusznik nie otrzymuje napiecia (wina przekaźnika)

- słaby akumulator

- uszkodzone styki rozrusznika (bendiks)

 

moim zdaniem to słaby akumulator ( napięcie naładowanego powinno wynosic ok. 12,5 V). Nie wiem jak sześcsetka.....ale przy wiekszym silniku i napieciu na stykach akumulatora 10V rozrusznik z pewnością sie nie ruszy....miałem tak u siebie.

 

pożycz od kumpla sprawne aku i spróbuj

Człowiek wolny idzie do nieba taką drogą jaka mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...