Skocz do zawartości

Honda Magna VF700 problem ze zmianą biegów


Karol85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od roku jestem posiadaczem Magny VF700 z 1985 r.Miesiąc temu wracając ze zlotu, gdy dojeżdżałem do skrzyżowania nie mogłem zredukować biegów na niższe.Dźwignia zmiany biegów była jak ,,przyspawana".Po krótkiej przerwie udało się zredukować bieg do 3.W trakcie jazdy udało się wbić wyższe biegi choć z trudem.Potem nie mogłem znaleźć luzu.Myślałem że może zapowietrzone sprzęgło ale nic tam nie było.

Moto postało 2 tygodnie i w ten weekend postanowiłem go sprawdzić i ku mojej uciesze wszystko było OK do czasu gdy wracając z trudem udało się zredukować bieg chyba do 2. 1 ani luzu nie znalazłem, a 3,4,5 to raz można było wrzucić a raz nie.

Wczoraj przejechałem się po ulicy i wszystko działa, ale pewnie znowu do czasu.

Rozumiem gdyby się coś sypnęło raz i konkretnie ale tu raz działa a innym razem nie.

Jest to problem sprzęgła, skrzyni czy jeszcze czegoś innego?

Za pomoc w dojściu prawdy :biggrin: z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem ze zmieniaczem i jego osprzętem . Przypuszczalie do ogarnięcia bez rozpaławiania silnika , trza oleum spuścić i pod dekiel zajrzeć czy cos nie pękło .

Jezeli sprzęgło nie ciągnie ani się nieślizga to raczej nie ma z nim problemów .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...