Skocz do zawartości

Wentylator - Kawasaki ZZR 600, rok 2000


smyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

w mojej Kawie zzr600 pojawił się problem z wentylatorem chłodnicy płynu chlodzącego.

Otóż wcześniej włączał się bez problemu wówczas gdy wskazówka temperatury przekroczyla połowę skali, natomiast obecnie włącza się na ułamek sekundy i od razu przestaje kręcić (załącza się na tak krótko, że nawet nie wkręca się na pełne obroty).

Sprawdziłem wentylator podłączając go na krótko do akumulatora - dmucha.

Sprawdziłem poziom płynu chłodzącego w zbiorniku - było znacznie poniżej minimum. Pomyślałem, że może płyn nie ma kontaktu z czujnikiem temperatury, przez co czujnik może nie reagować, ale dolałem płynu i nic sie nie zmieniło.

Czy ktoś oriętuje się jaka może być przyczyna nie włączania się wentylatora? W trasie nie stanowi to problemu, natomiast w mieście podczas stania w korkach silnik może się przegrzewać.

 

Dodam, że po dolaniu płynu i rozgrzaniu silnika płyn w zbiorniczku jest zimny - czy to objaw normalny, czy może pompka płynu nie działa?

Od razu nasuwa mi się uszkodzony czujnik temperatury, który powinien zamykać obwód wentylatora przy określonej temperaturze, dziwi mnie jednak to że wentylator włącza się na ułamek sekundy.

 

 

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam,

smyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włacznik wentylatora należy wykręcic z chłodnicy, podłączyć przewody od miernika i zagotować go w garnuszku, będziesz wiedział czy jest walnięty czy nie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. w wolnej chwili tak też zrobię.

A nie jest dziwne, że płyn w chłodzący w zbiorniczku nie jest gorący? Może termostat tez dostał 'w dupę' i nie otwiera dużego obwodu? Chociaż chłodnica jest gorąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zbiornik nadmiarowy i nie działa tak jak sądzisz. Jego rola to odebrać rozszerzający się płyn z układu i oddać gdy stygnie, więc nie musi byc gorący.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter, dzięki za pomoc - faktycznie zbiornik z chłodziwem to tylko zbiornik wyrównawczy - sprawdziłem w service manualu ;-)

Ale niestety nie jest tam napisane w jakiej temperaturze czujnik zamyka obwód.. w każdym razie książka opisuje dokładnie ten sam sposób sprawdzenia czujnika, jaki Ty podałeś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sciagnij prawa owiewke i wez zdejmij kable z czujnika na chlodnicy . Zewrzyj je jezeli wlaczy sie wentylator to pod katem instalacji jest wszystko dobrze. Wtedy dopiero wyciagnij czujnik i go zagotuj z podlaczonym miernikiem na zwarcia. Powinien sie zwierac przy jak dobrze pamietam 95st C.

Ja stawiam ze to to jest przyczyna. Jak cos to od Hondy crx 1.4 pasuje idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter, dzięki za pomoc - faktycznie zbiornik z chłodziwem to tylko zbiornik wyrównawczy - sprawdziłem w service manualu ;-)

Ale niestety nie jest tam napisane w jakiej temperaturze czujnik zamyka obwód.. w każdym razie książka opisuje dokładnie ten sam sposób sprawdzenia czujnika, jaki Ty podałeś.

 

Pozdrawiam

A na czujnik nie jest napisana temp zwarcia, bo często widywałem nabity napis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...