Skocz do zawartości

Chorwacja - Sierpień 2012


soulreaver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem chetny na wyjazd ( poczatek sierpnia) i jesli mozna prosic o podanie kosztów wyjazdu oczywiscie pod campingiem

 

Hej,

koszty ciężko oszacować:

Noclegi liczymy średnio 10ojro za noc (czasem chcemy wziąć kwaterę, żeby nie martwić się o graty itp..) - około 200 ojro - 820zł

Paliwo jakieś 5,33 zł za litr, przy spalaniu 5l/100km, ze 4000-4500km to 1100-1300zł

Do tego żarcie (mamy zamiar jeść w tanich barach, ew. zakupy na miejscu).

Myślę, że w 3000-3500zł na 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

koszty ciężko oszacować:

Noclegi liczymy średnio 10ojro za noc (czasem chcemy wziąć kwaterę, żeby nie martwić się o graty itp..) - około 200 ojro - 820zł

Paliwo jakieś 5,33 zł za litr, przy spalaniu 5l/100km, ze 4000-4500km to 1100-1300zł

Do tego żarcie (mamy zamiar jeść w tanich barach, ew. zakupy na miejscu).

Myślę, że w 3000-3500zł na 3 tygodnie.

 

Optymistycznie szacujecie koszty. Noclegi powinniście liczyć skromnie 15 euro, paliwo min. 6 zł. Tydzień temu wróciłem z Włoch i Chorwacji. Paliwo w Austrii 1,5 euro, Węgry 400 forintów, Włochy 1,7- 1,8 euro, Chorwacja 10 Kun. Do tego dochodzą opłaty za autostrady. Kampingi 15-20 euro. Tylko jeden w okolicach Grosssglockner miałem za 8 euro. W zeszłym roku w Chorwacji w Istrii w miejscowości Funtana płaciłem 20 euro za noc pod własnym namiotem, a już przy magistrali w miejscowości Starigrad - Pakielnica 74 kuny chorwackie(ok 40 zł). Istrię lepiej omijać (nic ciekawego tam nie ma) i jechać od razu w kierunku magistrali adriatyckiej - droga piękna po jednej stronie góry po drugiej morze. Czym dalej od Istriii i mniejszy kamping (bez sklepu, baru itp) to tańszy. Campingi w przeciwieństwie do kwater mają tą zaletę, że każdy z nich ma własną plaże, a w zasadzie wybetonowany, podest bo w Chorwacji nie ma piaszczystych plaż tylko kamienie.

Edytowane przez markus119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że koszty mogą być zaniżone, ale pamiętaj, że my jedziemy Bośnia-kawałek Chorwacji, Czarnogóra, Albania - tam jest "trochę" taniej niż we Włoszech i na trasie do nich (Austria, Włochy).

 

Jak już wspominałem, w Chorwacji planujemy tylko Dubrovnik, bo bardziej interesuje nas Czarnogóra i Albania.

A co do plaż - dla mnie to mega minus. Jestem jednak zwolennikiem piasku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wypadu do Albanii,kosztów nie liczyłem ,Jechałem przez Węgry[dwa noclegi nad Balatonem] ,Serbię [jeden nocleg],Macedonię[cztery noce nad jeziorem Ohydzkim],Albanię [trzy noce koło Vlore nad morzem],Czarnogórę[trzy noce w Sutomore].Powrót przez Bośnię ,Chorwację [nocleg w Osijek],Węgry.Nocowaliśmy zwykle na kwaterach lub kampingach w domkach.Koszty to zwykle od 10 do 15€ za osobę.W Albanii koszt domku wynosił 22€ za domek z klimą.W każdym były trzy łóżka.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Optymistycznie szacujecie koszty. Noclegi powinniście liczyć skromnie 15 euro, paliwo min. 6 zł. Tydzień temu wróciłem z Włoch i Chorwacji. Paliwo w Austrii 1,5 euro, Węgry 400 forintów, Włochy 1,7- 1,8 euro, Chorwacja 10 Kun. Do tego dochodzą opłaty za autostrady. Kampingi 15-20 euro. Tylko jeden w okolicach Grosssglockner miałem za 8 euro. W zeszłym roku w Chorwacji w Istrii w miejscowości Funtana płaciłem 20 euro za noc pod własnym namiotem, a już przy magistrali w miejscowości Starigrad - Pakielnica 74 kuny chorwackie(ok 40 zł). Istrię lepiej omijać (nic ciekawego tam nie ma) i jechać od razu w kierunku magistrali adriatyckiej - droga piękna po jednej stronie góry po drugiej morze. Czym dalej od Istriii i mniejszy kamping (bez sklepu, baru itp) to tańszy. Campingi w przeciwieństwie do kwater mają tą zaletę, że każdy z nich ma własną plaże, a w zasadzie wybetonowany, podest bo w Chorwacji nie ma piaszczystych plaż tylko kamienie.

Kolego... nie przesadzaj Chorwacja to nie włochy i jak już napisałeś paliwo 10kun to taniej niż w Polsce i lepsze drogi. opłaty za autostradę... 90 kun za całą Chorwację to jest niewiele. koszty kampigów... nie są strasznie wysokie(zależy od standartu) ale 2 tyg. 3000zł to jest max... wiadomo że można więcej/ porównywalnie moi znajomi - nocowali tam gdzie ja, jeżdzili tam gdzie ja i wydali 5600zł :) można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Chorwacji i Czarnogórze na majówkę. Koszty: 3000 PLN za 10 dni + 500 PLN mandat w drodze powrotnej i to już w PL :D Wliczam w to dwa noclegi w Polsce. Spaliśmy na kwaterach, ok 10 euro za nockę, (jeden nocleg 4x20 euro ale to był apartament w hotelu, a co, jak szaleć to szaleć :D ). W Czarnogórze złapaliśmy nocleg za 8 euro/doba dwie wioski za Budva. Paliwo wszędzie lepsze niż w PL. Koszta w dużej mierze zależą od trasy (drogi płatne czy nie), prędkości oraz noclegów więc każdy niech sobie przeliczy po swojemu.

Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale...

 

http://wyprawy-patryka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sie złożyło, że pojechaliśmy do Albanii w czerwcu - pomijając wszystko inne (10 krajów) od Shkoderu przez Tiranę do Sarande było rewelacyjnie. Mity o krwawej Albanii to rzeczywiście mity. Czułem sie tam bezpieczniej niz u mnie koło domu. W 2013 jadę do Albanii dłużej pograsować. Foto zainteresowanym.

"Beer is proof God loves us and want us to be happy" Benjamin Franklin biggrin.gif.pagespeed.ce.PPA3O6zL_D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fajny jest np. Sweet Mini Camp w Primosten (jakieś 500 m za tablicą z nazwą miejscowości, po prawej stronie jadąc w kierunku Dubrownika). Przy samym kempingu jest bardzo urokliwa malutka plaża, a na niej z kolei dość słynny Bau-Bar otwarty do ostatniego klienta (http://www.panoramio.com/photo/17641349) od plazy prowadzi leśna ścieżka nad samym brzegiem do centrum Primosten, po drodze przechodząc przez dwie plaże miejskie - polecam tam zajrzeć

Generalnie tak jak napisał przedmówca kempingów wzdłuż "Adrianki" masz jeden za drugim - wielkie molochy i malutkie prywatne poletka, ceny w sumie są takie że nie zawsze się opłaca rozbijać namiot - często lepiej wziąć pokój (sobe), zwłaszcza jak planujesz zostać w danym miejscu na dłużej niż jedną noc. Wydaje mi się że jest to nie wiele mniej niż 20 EUR za noc (jeden namiot + 2 osoby), a pokój w tej cenie też można trafić.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...