Skocz do zawartości

Chorwacja - Sierpień 2012


soulreaver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to ja się wtrącę a pro po magistrali - trzeba mocno uważać na zakrętach na taką śliską z wyglądu betonową nawierzchnię, kiedyś wracałem puszką z Dubrownika, przy małej prędkości na jednym z takich zakrętów jak mnie wyniosło na zewnętrzną to się zatrzymałem w poprzek drogi tylnymi kołami na piaseczku za drogą (2m od skarpy) a przednimi na przeciwnym pasie! Całe szczęście nic nie jechało z przeciwka. Nawierzchnia była gorsza niż lód - idealnie wyślizgana no i wyprofilowana na zewnątrz. Pamiętam, że takich wstawek betonowych było trochę na tej trasie i na większości efekty podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar33cki ostudziłeś mnie trochę ,a to dlatego że będę jechał nie sam tylko żoną i nie ukrywam że wolał bym jej oszczędzić takich wrażeń ,tm bardziej że jedzie ze mną pierwszy raz tak daleko na motorze.Czy ta sytuacja miała miejsce po deszczu ,czy przy słonecznej pogodzie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady panowie.Magistralę adriatycką przejechałem nie raz w obu kierunkach na moto z pasażerem i bagażem.Nic takiego nie zauważyłem.Zresztą tam się nie da za szybko jeździć bo ruch jest spory,a najbardziej trzeba uważać na kierowców puszek ,a zwłaszcza Polaków.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu noce już potrafią być chłodne, a do tego może być dość wietrznie, ale dni z reguły są bardzo ciepłe - nie jest to może 35 stopni ale raczej nie mniej niż 25.

A co do nawierzchni 8-ki to też jestem zdziwiony tym co kolega napisał - może trafiła się jakaś plama oleju albo co? Na pewno należy bardzo uważać jak popada, bo wtedy robi się ślisko, ale przy suchej pogodzie nie ma co panikować.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem Mazdą 626 '94 2.0 benz, na nowych Kleberach, rano ok 6-7, ruch był mały, pogoda całkiem niezła - zaliczyłem wtedy jeden konkretny ślizg jak pisałem wcześniej. Możliwe, że za szybko jechałem, nie przeczę że tak mogło być, miałem w planie tego dnia trasę Orebic - Nowy Sącz, ale za Budapesztem skapitulowałem na sen...

Pamiętam jeszcze 2 momenty, w których wyczuwalne były uślizgi na drodze, ale to na prostych.

 

Dlatego uprzedzam, ja do dziś pamiętam tę sytuację, a puszką robię przeszło 30kkm/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...