Skocz do zawartości

Chorwacja - Sierpień 2012


soulreaver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym w pierwszej połowie sierpnia (termin ruchomy - jeszcze) wybrać się na moto do Chorwacji. Problem w tym że nigdy nie jeździłem na takie wycieczki motocyklem i mam wiele niewiadomych, chętnie podłączyłbym się do kogoś kto będzie jechał w tamte rejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w zeszłym roku sam w Chorwacji. Był to mój pierwszy zagraniczny wyjazd własnym pojazdem. Wprowadzasz do GPSa gdzie chcesz jechać i jedziesz. W Chorwacji na morzem gdzie się nie rozejrzysz to napisy o kwaterach i campingi. Jak nikogo nie znajdziesz smiało możesz jechać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chętny ja planuję pojechać z małżoną do Chorwacji na dwa tygodnie na początku września. Więcej luzu na drogach, pogoda stabilna i ceny noclegó już z poza sezonu. Prędkość przelotowa 100-140. Trasa przez Słowację i Węgry, bez wielkich przelotów między noclegami (ok. 500 km). Na razie więcej szczegółów nie znam. Chcielibyśmy zatrzymać się u znajomego Chorwata niedaleko Omisia na ok 3 dni i poplażować, powrót może być przez Czarnogórę i Serbię

 

Przepraszam, że się dołączyłęm ale chyba nie ma sensu zakładać osobnego tematu w końcu kierunek ten sam

Edytowane przez -lisio-

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Soulreaver i Paweł byłbym zainteresowany takim wyjazdem. Ustaliliście coś konkretniejszego?

 

Z tym, że ja mam cbf500, więc przelotowa na poziomie ~110 max 120, bo przy większych prędkościach jest strasznie męcząco w dłuższej trasie, więc nie wiem czy by was takie tempo interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soulreaver i Paweł byłbym zainteresowany takim wyjazdem. Ustaliliście coś konkretniejszego?

 

Z tym, że ja mam cbf500, więc przelotowa na poziomie ~110 max 120, bo przy większych prędkościach jest strasznie męcząco w dłuższej trasie, więc nie wiem czy by was takie tempo interesowało.

 

W dniach 1-20 sierpnia lecę z kolegą na trasie WAW-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik-Czarnogóra-Szkoder itp...

Ja CB500, kumpel na małym Bandycie, więc prędkości 100-120 km/h.

Capmingi, żarcie w barach itp...

Jak masz czas i ochotę to zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Pawłem (Soulreaver się nie odzywa) ogarniamy wyjazd 27lipiec-12 sierpien. Jeszcze mało gadaliśmy odnośnie szczegółów, ale wstępne założenie (na razie moje bez konsultacji z Pawłem) jest takie, że z Cieszyna jedziemy nad Balaton, (możne zahaczając o okolice Trankoscan - niezabardzo po drodze, forumowicz polecał tam winkle) potem przez Karlovac do Senj i magistralą do Dubrownika. 10km od Dubrownika jest polecany przez forumowiczów kemping (Orasac).

W tematach o Chorwacji też polecają jechać właśnie do Czarnogóry, bo jest tam pięknie (np Kotor, jakieś wąwozy), a to rzut beretem od Dubrownika. O drodze powrotnej jeszcze nie myślałem, ale w innym temacie ktoś polecał jechać przez Bośnię ze względu na ładne widoki i dobre drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest okazja, że się spotkamy po drodze.

Ja chcę odpuścić północ Chorwacji bo już kiedyś byłem.

Poza tym do Albanii nie dojadę i nie wrócę w tydzień, a, że mam więcej urlopu w tym roku to chcę ja "zaliczyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się nie odzywałem, ale byłem strasznie zarobiony. Będę ogarniał jakiś wyjazd, ale nie wiem czy dam radę kosztowo na Chorwację, no i dla mnie prędkość podróżna poniżej 130km/h jest strasznie męcząca (psychicznie i fizycznie :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecę na przełomie lipca i sierpnia przez Serbię do Czarnogóry, wracam przez Chorwację ;)

 

Przy okazji, szukam jakiegoś przyzwoitego noclegu w Serbii, jakby ktoś znał to się polecam :)

Edytowane przez regis70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...