Skocz do zawartości

Badania lekarskie i ich wplyw na inne uprawnienia


mkl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

4 lata temu zrobilem prawo jazdy kategorii B. Wtedy lekarz doszukal sie mojej wady wzroku i wystawil mi zaswiadczenie lekarskie na te kategorie, jednak zaznaczyl, ze nie moge ubiegac sie z tym o uprawnienia A. Chodzilo mu o jednooczne widzenie (nie jest oczywiscie tak tragicznie z moja wada, ale on tak to niestety zinterpretowal).

Teraz chcialem zrobic prawo jazdy na A i dostalem normalne badania lekarskie, zezwalajace mi na to. Moje pytanie brzmi - czy gdy papiery popłyną do WORDu mogą sie oni do mnie (kolokwialnie mowiac) dowalić? Ma ktos moze podobne doswiadczenia w tej materii?

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to widzenie jednooczne, tylko brak widzenia obuocznego. W sumie to na to samo wychodzi. Też to mam, spawaniem załatwiłem sobie wzrok. Teraz noszę okulary i jest git. O WORD nie wiem co wymyślą, ja w kwitach nie miałem nic wpisane, a zresztą kat.A robiłem 11 lat temu a wzrok popsułem zeszłego roku.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli lekarz z 1 badania nie wpisał nic w papiery, o ile pamiętasz, to oczywiście nie ma jak sprawdzić. jeśli wpisał, to szanse na wyłapanie tego przez porównanie są IMvHO znikome - do nowej kategorii masz zaświadczenie bez ograniczeń

 

inna sprawa to kwestia Twojego (i otoczenia) bezpieczeństwa podczas jazdy, jeśli masz faktycznie wadę utrudniającą w istotny sposób jazdę; zastanów się jeszcze raz, czy warto. wystawione byle jak zaświadczenie nie jest równe z uznaniem, że nie będziesz stanowił zagrożenia na drodze. może warto odżałować chwilę (parę złotych) i iść się przebadać u fachowego okulisty? upewnisz się, będziesz spokojniejszy, a decyzja będzie podejmowana nie tylko w oparciu o "ja chcę jeździć i koniec"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za odpowiedzi.

 

Moj wzrok jest lepszy od wiekszosci moich znajomych (biorac pod uwage ostre widzenie w jakis sytuacjach zyciowych - nie poparlem tego oczywiscie jakimis projesjonalnymi testami). Nie mam takze problemu z ocenianiem odleglosci, mimo, ze jedno z moich oczu ma lekka wade. Ponadto w mojej subiektywnej i innych znajomych ocenie jestem dobrym kierowca (nie bardzo dobrym, ale staram sie :) ) - biore tutaj pod uwage oczywiscie znajomosc "kodeksu drogowego" (wiem, ze czegos takiego u nas nie ma) i stosowanie sie do niego, wlasne umiejetnosci i ciagle ich rozwijanie, nie przecenianie sie, rozwage, wyobraznie i kulture na drodze, czyli to, czego wiekszosci ludzi z uprawnieniami w Polsce moim zdaniem brakuje.

Biorac pod uwage powyzsze sklonny jestem stwierdzic, ze nawet z moja lekka wada wzroku bede stwarzal mniej zagrozenia w ruchu, niz wielu innych kierowcow, ktorzy wzrok maja idealny.

Pewnie wiekszosc z was pomysli, ze sie przeslodzilem, ale mam nadzieje, ze kiedys spotkamy sie na drodze i to co napisalem popre wlasnie w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...