Skocz do zawartości

Motocykl po prostu wygodny


Rekomendowane odpowiedzi

Po 4 latach jeżdżenia na suzuki GSX-F szukam jednośladu, który będzie po prostu wygodny. W moim motocyklu nie podobało mi się to, że jeżdżę w pochylonej, nieco przygarbionej pozycji (pomimo, że GSX-F uchodzi za wygodny motocykl, niestety nie dla mnie). Uznałem, że dużo bardziej komfortowa jest dla mnie jazda w pozycji zbliżonej do tej zajmowanej w samochodzie. Typowy cruiser jest dla mnie za duży, za ciężki i za drogi, więc uznałem, że niezłym rozwiązaniem będzie maxi-skuter, czyli coś w rodzaju burgmana 400 czy yamahy majesty 400 (honda też ma podobny model).

Podzielcie się ze mną spostrzeżeniami w tym temacie.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda NTV 650 deauville - pozycja jak na skuterze, wał kardana i wbudowane kufry. Poza tym, manualna skrzynia biegów, czego nie znajdziesz w burgmanie, majesty ani silverwingu Ceny od 6 do 13tys zł.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde turystyczne enduro spełni Twoje oczekiwania odnośnie pozycji na moto. Np. Honda Transalp, Suzuki Vstrom, Kawasalki KLE500, Versys, BMW F650GS i w górę 800GS, 1150GS, 1200GS... Itp. itd.

Jak chcesz skuter to bierz skuter, ale pozycja na sprzęcie będzie taka sama jak na tych wyżej. Tylko że to już nie będzie motocykl, więc wybór należy do Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taki sam problem , vfr motocykl fajny ale pozycja srednio na jeza - zdecydowalem sie ze jak wpadnie "pare" groszy to kupie GS 1150 - jego jedyna wada to gabaryty , jest po prostu ogromny , troszke mniejsze jest DL 1000 , posrednie Varadero 1000. Motocykle idealne na polskie "drogi"

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skuterze nęci mnie komfort jaki daje automatyczna przekładnia CVT. Natomiast turystyczne enduro mają wysoko położony środek ciężkości, co nie ułatwia manewrowania z małymi prędkościami.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega co jezdzil gs 1100 mowil zawsze ze mozna nim przycierac podnozki przy 30km/h

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skuterze, podobnie jak w cruiserze (mając spacerówki) mogę wyciągnąć nogi do przodu jak w fotelu (bez skojarzeń ;-) ). Natomiast w turystycznym enduro będę miał do dyspozycji tylko podnóżki, co już ogranicza możliwości ułożenia nóg.

Pojadę jutro do salonu z nowymi, to może pozwolą poprzymierzać się do różnych sprzętów.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masa wygodnych motocykli. Jeżeli kierowca siedzi wyprostowany, to już jest dobrze. Dużo nakedów i "codziennych moto" się sprawdzi - CB600, CB1000, fazery, kawałsuki ER, bandity, XJty....naprawdę jest w czym wybierać. Jak dołożysz gmole na silnik to spoko można wyciągać nogi do przodu, choć nie jest to naturalna pozycja. Skuter może i wygodny, ale to już nie te same wrażenia co moto. Położyć za bardzo się nie da, przyspieszenie nie te... no po prostu coś całkiem innego.

Jeżeli szukasz komfortu to odradzam czopki - nie na polskie drogi, każda dziura wali w kręgosłup.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...