Skocz do zawartości

MW 750 problem ze sprzęgłem


Gab.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dzięki za odpowiedź. Wszystko mam założone tak jak opisałeś. Blaszki faliste mam-kupułem kilka ładnych lat temu jeszcze od prawdziwych ruskich a nie pośredników w Łodzi. Obejrzałem dokładnie tylną podporę wału (aluminiową) i ma jednak za duży luz-łożysko mogło się w niej ruszać. Zamówiłem już nową która ma być w poniedziałek. Zakładam dodatkowo nowe łożysko (osadzę jeszcze dla pewności w kleju do montażu łożyska). Podporę zamówiłem oryginalną-na filcu. Mam to w M-ce i na dobrą sprawę MW też na niej przelatało kilka tysięcy bez problemów. Następnym razem szukam na simmeringu. Z tarczami ciernymi sądzę że nie będzie już problemu, bo oryginały wyglądają naprawdę solidnie w porównianiu do współczesnych wyrobów.

 

Nawet nie zakladaj tego na filcu tylko niech jakis tokarz z glowa ci to przetoczy pod simera ustawiajac podpore na czujnik.I kup simera silikonowego 50x65x8 i bedzie gites.A jak juz naprawde filc to wygotuj go w jakims loju czy cos takiego.Albo lepiej sznur lojowo-grafitowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gab, a jakie masz koło zamachowe? Jeśli z rowkiem ślimakowym, to filc będzie właściwy. Jeśli już nowszego typu, z gładką powierzchnią ślizgową, to faktycznie lepiej roztoczyć gniazdo w podporze i wstawić simering.

 

Koło z rowkiem pewnie dlatego tak długo śmigał na filcu i było super. Jak dojdzie nowa podpora (czekam z niecierpliwością) to mogę wygotować filc w łoju-zawsze to jakaś większa pewność. Jeżeli tylko coś by mi nie pasowało w jakości wykonania uszczelnienia dam bez wahania do przetoczenia i zastosuję ten simmering silikonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dobiegła do szczęśliwego końca. Powodem problemów ze sprzęgłem była wyrobiona podpora tylna wału korbowego. Miał zbyt duży luz osiowy i przez to robiły się takie dziwne rzeczy. Podpora wymieniona na nową, sprzęgło złożone z oryginalnych (!) części i nareszcie wszystko gra!

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Razem poszło znacznie sprawniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...