Skocz do zawartości

Zakup motocykla leasingowanego


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli pytasz o wykup motocykla po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego za wartość:resztową, rezydualną itp. ( nie ważne jak ją zwą w umowie)?To za taką wartość przedmiot leasingu może wykupić jedynie Korzystający. Nawet jeśli jest to osoba fizyczna prowadząca działalność to faktura wystawiana jest przez Finansującego na firmę. Korzystający może wskazać osobę trzecią jako uprawnioną do nabycia przedmiotu. W tej sytuacji Finansujący jest zobowiązany do sprzedaży środka za wartość rynkową a nadwyżką może podzielić się z Korzystającym. W praktyce nikt nie korzysta z tego rozwiązania chyba, że wartość końcowa została ustalona na wysokim poziomie i jest nie mniejsza niż aktualna wartość rynkowa przedmiotu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak: koleś wpłacił zaliczkę, spłaciłem Leasing, dostałem Fakturę i dokumenty Moto, wystawiłem Fakturę na osobę fizyczną, zapłacił i zabrał Motocykl.

 

Bo ty Klod byłeś Korzystającym, minimalny okres trwania umowy był zachowany a wartość za którą kupiłeś moto składała się z czynszów pozostałych do spłaty+ wykup. A potem możesz sprzedać przedmiot komu i za ile chcesz. Wchodzi Ci to w przychód i już. Mobi1er niestety nie napisał o jaką sytuację mu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalny okres trwania leasingu to 2 lata - nie da się wcześniej wykupić ani spłacić ani zakończyć umowy -nic - umowa krótsza nie spełnia warunków leasingu i podpada US.

Przed upływem tego okresu Korzystający (Leasingobiorca) nie może wykupić przedmiotu leasingu (moto).

Na ile lat jest wzięty leasing na moto które chcesz kupić? Jeśli na 2 lata i one jeszcze nie minęły jedyną możliwością kupna, jest zmiana Leasingobiorcy - Ty przejmujesz moto z leasingiem i dalej płacisz raty, sprzedającemu odpalasz kwotę na którą się umówicie.

 

Ja też wziąłam moto w leasingu, chciałabym je spłacić ale nie mogę :/

 

Jeśli umowa jest na 3 lata i 2 pełne już minęły, Korzystający może zrobić tak jak napisał Klaudiusz - spłaca pozostałe raty i sprzedaje Ci moto bez leasingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy skupiają się na produkcie finalnym - czyli nabyciu własności motocykla, a pytającemu zapewne chodzi o wstąpienie do umowy leasingu w miejsce dotychczas korzystającego.

 

A to wymaga zawarcia cesji umowy leasingowej - jest to prawnie dozwolone pod warunkiem, że mamy leasing operacyjny.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jeśli na 2 lata i one jeszcze nie minęły jedyną możliwością kupna, jest zmiana Leasingobiorcy - Ty przejmujesz moto z leasingiem i dalej płacisz raty, sprzedającemu odpalasz kwotę na którą się umówicie.

(...)

 

No nie do końca skupiamy się na wykupie - wystarczy przeczytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za pomocne wpisy. Sformułowanie wykup jak widzę trochę namieszało. Ja z leasingiem jak dotychczas do czynienia nie miałem w żadnej formie, więc pytanie było w ciemno :) a i nomeklatura nieznana :)

Jak widzę "przejęcie" sprzęta wiązałoby się z cesją obecnej umowy leasingowej, czyli płaceniem dalszych rat plus jakaś kasa dla obecnego "użytkownika". Rozumiem, ze żadnej innej opcji (spłacenie rat wcześniej) nie ma jeżeli umowa trwa krócej niż 2 lata.

 

Zamieszanie z 2 stronami tej zabawy (obecny leasingodawca i leasingobiorca) zamiast prostej umowy kupna sprzedaży z 1 osobą zdecydowanie zniechęca mnie do kupna. Mam nadzieję, że biorący w leasing będą brali to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Leasing, to potocznie mówiąc dzierżawa z prawem pierwokupu. Pomijając te wszystkie podatkowe farmazony...

 

Umowę można rozwiązać w każdym momencie, tylko konsekwencje dla obecnego użytkownika są różne w zależności od czasu trwania umowy leasingowej.

Niestety nie wszystkie firmy leasingowe chcą dokonywać cesji umowy. Trzeba się trochę pomęczyć.

 

"Mam na sumieniu" kilkanaście umów leasingowych motocykli. Coś już o tym wiem... Jednak jeśli klient nie oponuje, proponuję kredyt (zwłaszcza na motongi używane - kilkuletnie).

 

Podsumowując: MOŻNA zostać użytkownikiem motocykla, będącego własnością firmy leasingowej tylko po podpisaniu umowy lub kupnie po zakończeniu umowy leasingu.

 

Każda z możliwych sytuacji jest rozpatrywana indywidualnie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W finansowym tak ale w operacyjnym niekoniecznie.

 

"Kiedy ludzie mnie pytają....." - odpowiadam tak, by mnie zrozumieli, a nie wymądrzam się znajomością fachowego nazewnictwa, procedur itp.

Doradca jest dla ludzi... im bardziej czytelne jest to, co mówię, tym lepiej.

Staram się nie stresować kogoś, komu mam pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania w kwestii finansowania zakupu.

 

Prosto i czytelnie! :)

 

Lewa w Górę! :)

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...