Skocz do zawartości

HARLEY mapy wtrysku ECU


Rekomendowane odpowiedzi

kolega sobie zgrywa, testuje i wgrywa inne do Rockera, wiec, chyba nie ma problemu.

Chyba jednak to nie takie bezproblemowe... Oryginalny modul ma male mozliwosci ingerencji - dlatego go wywalilem. :)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem że można do Buły bo sam miałem od niego. Nawet mam kabel i program. Rozmawiałem z Garage chopper i powiedzieli ze za 200 zeta wgrają nową uaktualnioną . Hd ponoć wypuszcza co jakiś czas mapy więc na to wychodzi że można.

Edytowane przez RADECK

Bolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Hej Radeck. Temat stary ale przygladalem forum i znalazłem ten post. Ja wgrywalem mapy. Sam program i kable to za mało. Jeszcze trzeba mieć super tuner (pomarańczowe lub czarne pudeleczko/komputerek). Cena za wgranie mapy 200 zeta to rozbój w biały dzień. Czas jaki potrzebny by wgrac mapę to 5 minut max. Screamin Eagle software dziecinnie prosty w obsłudze. Chyba ze Ci chodziło o jakieś inne wgranie map przez dealera i złe zrozumiałem ten post ale bez tego pomarańczowego interfejsu to sie podobno nie da tego zrobic. Chyba ze dealer robi jakieś czary mary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vpower, a jak to rozumieć ze do oryginalnego modułu sie nią da a Ty wywaliles ten modol bo nie można wiele w nim ingerować. Nie rozumie tego szczerze powiedziawszy co napisałeś. W Screamin Eagle PRO jest cała masa opcji które można zmieniać w mapie i taka przerobiona mapę można wgrac do moto. Z tym wgrywaniem mapy jaka tylko chcesz, jak pisał Krakers to chyba tez nie tak do końca jest bo do konkretnego modelu silnika i jego specyfikacji (jak np wysokość krzywek, pojemność, radzaj filtru powietrza czy tlumik) jest tylko jedna główna mapa która to ewentualnie można jeszcze dostroic. Jakoś nie widzę tego aby mapę od 103 wgrac do 96. Mówię tu o Screamin Eagle bo z tym miałem do czynienia. Nie wypowiadam sie jak to jest z FuelPackiem do V&H czy innymi "ustawiaczami" bo tego nie robiłem. Chyba ze mówimy o zupełnie innych rzeczach i o zupełnie innych modolach. Jeśli tak, to o jakich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vpower, a jak to rozumieć ze do oryginalnego modułu sie nią da a Ty wywaliles ten modol bo nie można wiele w nim ingerować. Nie rozumie tego szczerze powiedziawszy co napisałeś. W Screamin Eagle PRO jest cała masa opcji które można zmieniać w mapie i taka przerobiona mapę można wgrac do moto. Z tym wgrywaniem mapy jaka tylko chcesz, jak pisał Krakers to chyba tez nie tak do końca jest bo do konkretnego modelu silnika i jego specyfikacji (jak np wysokość krzywek, pojemność, radzaj filtru powietrza czy tlumik) jest tylko jedna główna mapa która to ewentualnie można jeszcze dostroic. Jakoś nie widzę tego aby mapę od 103 wgrac do 96. Mówię tu o Screamin Eagle bo z tym miałem do czynienia. Nie wypowiadam sie jak to jest z FuelPackiem do V&H czy innymi "ustawiaczami" bo tego nie robiłem. Chyba ze mówimy o zupełnie innych rzeczach i o zupełnie innych modolach. Jeśli tak, to o jakich?

Moze nie nie do konca jasno napisalem - po prostu majac oryginalny modul w np. 96 Ci bez dokupienia innych wynalazkow nawet u dilera HD nie bawia sie w zmiany. Kumpel probowal zaplacic za to, by w bazowej mapie mu obroty inne ustawili i dupa - nie dalo sie. Pewnie jak zainwestujesz w dodatkowe "pudeleczka" to moze i da rade - ne wiem - nie probowalem - po prostu zamienilem oryginalny modul na kompletnego ThunderMaxa zamiast dokladac power commandery, Fuel Packi itp. A majac TC mozesz sobie zmienic praktycznie wszystko co chcesz w kazdej mapie - o ile sie na tym ktos zna.:)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie nie do konca jasno napisalem - po prostu majac oryginalny modul w np. 96 Ci bez dokupienia innych wynalazkow nawet u dilera HD nie bawia sie w zmiany. Kumpel probowal zaplacic za to, by w bazowej mapie mu obroty inne ustawili i dupa - nie dalo sie. Pewnie jak zainwestujesz w dodatkowe "pudeleczka" to moze i da rade - ne wiem - nie probowalem - po prostu zamienilem oryginalny modul na kompletnego ThunderMaxa zamiast dokladac power commandery, Fuel Packi itp. A majac TC mozesz sobie zmienic praktycznie wszystko co chcesz w kazdej mapie - o ile sie na tym ktos zna.:)

 

Czy inaczej era wolnych obrotów w HD prawie wymarły no i niestety ale chcąc nie chcąc musimy sie do tego przyzwyczaić.

 

Ten post powyżej jest niepełny bo napisałem wiecej a weszło tylko tyle co jest a pisałem do vpower. Nie wiem czemu tak sie stało :-/

 

Vpower, jak nie masz pomarańczowego pudeleczka do dealer nic nie zmieni w mapie. Nawet jak być Ty czy kolega zapłacił to sie nie da. Jedyna opcja to kupić pudeleczko ale koszt to troche ponad 300 funtów. Ja mam to pudeleczko i zmieniłem te obroty. Najniżej da sie 800 ale po moim eksperymencie zszedlem do 650-700. Dolozylem mu sporo paliwa dla 750 obrotów i przepustnicy kat 0 stopni. Ale silnik nie chodził równo i TC takich obrotów poprostu nie trawi. Inny wał, inne kompresje + wtrysk i dupa. Nie chodzi to jak by każdy sie spodziewał. Zaczynam sie powoli zastanawiać z mojej niedlugiej praktyki czy nie wrócić spowrotem do sieczkarni tak na 900 obrotów bo i silnik wówczas równo tyka i lepiej ruszyć z miejsca. A u dealera jak nie masz tego pudeleczka to oni Ci tylko mogą za pomocą ich kompa np kierunkowskazy sprawdzić czy wskazania licznika itp duperele mało co przydatne w normalnym użytkowaniu. A co serwisów HD to tez jest różnie. W moim serwisie nie wiedzieli jak zmienić obroty i mówili ze sie nie da. Jakby co to polecam mój garaż :-) reasumujac na oryginalnym module po remapowaniu i zrobieniu Stage 1 jest spora różnica ale TC to tak czy inaczej sieczkarnia. :-)

 

Krakers teraz Cię rozumiem co chciałeś powiedzieć. Twoja racja.

 

I jeszcze do Krakersa. Dealer nie ma takiego samego pudeleczka bo po podłączeniu go do kompa w moto łączy sie z nim na stałe. Wiec dealer może coś tam pozmieniac jak masz swoje pudeleczko. Czyli krótko mówiąc jak bym Ci swoje pożyczył do Twojego moto to i tak sie nie da zmienić nic. Nawet jak Ci modol padnie i kupisz nowy, to chcąc coś grzebać musisz kupić nowy SuperTuner. Cenowo to wychodzi jednym słowem masakra !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dealer ma, a co Tobie sprzedają to inna historia :) Z tego co czytałem w US właśnie tego dealerzy używają i Europie pewnie też. Nie wiem jak do Twojego, ale do każdego innego urządzenia pozwalającego na zmianę map można dokupić licencje na kolejne ECM-y lub odblokowujące urządzenie. Tak więc żeni się z moto, ale jednak nie na śmierć i życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he Krakers. Mnie osobiście sie wydaje ze jak sie coś dało zablokować to i można to odblokować. Pewnie może gdzieś na zainfekowanej trojanami stronie to Crack do pudeleczka jest. Sam juz nie wiem jak to jest. W UK (przynajmniej u tego mojego dealera) nikt sie nie bawi w wgrywanie map, licencje itp. Masz kupić pudeleczko i tyle. To samo wyczytałem na zagranicznych forach. Ale ja sie nie upieram przy swoim. Bazuje tylko na tym co widziałem na własne oczy i przeczytałem. A jak jest naprawdę to Ciul wie :-)

 

Ja nawet chciałem dealerowi extra zapłacić żeby mapę wgrali. Tak poza serwisem. Tylko prywatnie. To mi servisant powiedział ze jak przyniose pudeleczko to mi to za darmo zrobią

 

Wreszcie kupiłem sobie to pudeleczko i sam zrobiłem bez niczyjej łaski. Pewnie marketingowcy z HD złapali mnie w swoje wnyki bo im zapłaciłem za to pudeleczko, no ale z tym pudeleczkiem to jak z własnym samochodem. Wsiadasz i jedziesz kiedy chcesz i gdzie chcesz ( czytaj: podpinasz kiedy chcesz i zmieniasz co chcedz) eh te nasze "drogie" Harleye. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...