Skocz do zawartości

karta pojazdu oraz stały dowód, jak długo się czeka?


Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja: Załóżmy, że sprowadzam moto z niemiec, przychodze do Wydziału Komunikacji (tak?) otrzymuje tymczasowe papierzyska oraz blachy?

Pytanko: Jak długo trzeba czekać na kartę oraz stały dowód- czy to ustawowo jest miesiac, czy max miesiac, jak to wyglada w praktyce?

pytanko2: Czy na tymczasowych papierach moge wyjechac za granice?

pytanko 3: jak dlugo wazne sa papiery tymczasowe? Czy dokładnie 1 miesiac, czy moze dluzej?

 

Z gory dzieki za info

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że masz wszystkie odpowiednie papiery i zarejestrują ci moto:

 

Kartę pojazdu dostajesz od razu, razem z dowodem tymczasowym i blachą. Na dowód stały czekasz miesiąc, papiery są ważne miesiąć. W praktyce nie ryzykowałbym stania 3 godzin ( tyle się czeka w Gdańsku) aby dowiedzieć się że nie wydadzą mi papierów - więc chodzę po miesiącu. Co do wyjeżdżania za granicę to niewiem jak to jest - może zadzwoń do Straży Granicznej.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie miękki dowód przedłużyli dodatkowo o dwa tygodnie, bo papiery z urzedu celnego nie doszły w miesiąc!

Na miękkim dowodzie wyjeżdzałem za granicę, i to jeszcze "za Polski nieunijnej" :crossy:

Problemów nie miałem.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękki dowód i blachę dostałem we wtorek (22.06) a po karte pojazdu i stały dowód powiedzieli ze mam sie zgłosić 20 lipca (razem 4 tygodnie) - do krajów Unii oczywiście moge wyjezdzać bo i tak nikt nie sprawdza a np do Rumunii to chyba bym nie wjechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi miekki dowod po miesiacu przedluzyli o 2tyg ale jeszcze go nie bylo, gdyz nie doszlo potwierdzenie danych z urzedu, gdzie wczesniej byl zarejestrowany. dopiero po blisko 2 miesiacach moj urzad zadzwonil do tamtego i sprawe zalatwili telefonicznie (dokladniej faxowo) 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...