Skocz do zawartości

Kapie paliwo z odpowietrzenia baku - Honda CBR125


Adiii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem dość nietypowy problem w cbr 125, mianowicie od czasu kiedy zrobiło się ciepło, na postoju po 3-4h pojawia się niewielka plama pod moto. Plama pochodzi z wężyka, który jest podłączony do baku i wypuszczony na zewnątrz (mam dwa takie wężyki, ale tylko z jednego cieknie paliwo). Wężyk ten to najprawdopodobniej odpowietrzenie baku, choć mogę się mylić.

Czemu kapie paliwo z tego wężyka, jak to naprawić?

Edytowane przez Adiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie myle to odpowietrzennie z reguły jest wkomponowane razem z wlewem. A jeśli ten wężyk prowadzi napewno pod bak to sprawdz czy nie jest to "tacka odprowadzająca" pod klapką od pływaka. Jeśli tak to może być wina uszczelki, mogę się mylić,ale u mnie właśnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z baku wychodzi kranik i dwa wężyki o których mowa. Wygląda to tak:

LINK: http://imageshack.us/photo/my-images/43/asdfmt.jpg/

 

Jak widać wężyki idą centralnie z dołu zbiornika. Wydaje mi się to troszkę dziwne jeżeli to mają być opary które skraplają się wokół korka wlewu - jakim sposobem opary przeszły z korka do dołu zbiornika przez zalane paliwo? Jakiś specjalny kanał jest w baku? (pytam z ciekawości).

 

Generalnie wszystko się zgadza, bo:

- kapie tylko jak stoi na słońcu, nigdy nie kapało w garażu

- problem pojawił się gdy zrobiło się ciepło

 

przeszukując google znalazłem tylko jeden podobny temat: http://www.motocykl.org/viewtopic.php?f=21&t=10232

 

Czyli nie przejmować się tym?

Edytowane przez Adiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...