Skocz do zawartości

Za dużo oleju w układzie smarowania


POM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Spotkałem sie kiedyś na forum z opinia że zbyt duża ilość oleju w układzie smarowania (więcej niż zalecane i przypusćmy więcej niż określa poziom maksymalny) może uszkodzic silnik. Własciwie to co moze ulec uszkodzeniu w takim przypadku i czy nadmiar nie jest gdzieś odprowadzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzić? Hmmm... wzasadzie to jak by się dokladnie zastanowić, to było by, to możliwe. Międzyinnym zbyt duży poziom oleju może powodować uderzanie w jego lustro wirujących z dużą prędkością części silnika( wał korbowy) a, to nie jest wskazane. Na ogół, jak wlejesz za dużo oleju to nic się nie stanie, sam ostatnio przez przypadek wlałem zamiast 2.5l 3l. Możę to jednak być przyczyną szybszego spalania oleju i zapiekania się rowków pierścieniowych, ale ja u siebie nie zanotowałem dymienia. Najlepiej trzymać się zalecień i wtedy się człowiek niczym nie przejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Mam jeszcze takie pytanie. W XJ-cie po prawdopodobnie 98 roku zastosowano chłodnicę oleju i wlot oraz wylot z chłodnicy znajdują się w jej górnej części. Czy przy wymianie oleju olej spływa również z chłodnicy (przy spuszczaniu jest zasysany i przepływa przez któryś z króćców)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz, że kanał wlotowy i wylotowy znajduje się na górze chłodicy oleju, to olej z niej nie zlatuje. Podczas spuszczania oleju w karterze nie wytwarza się podciśnienie które mogło by go wyssać. Jednak zapewnam cie że ilość oleju która pozostaje w chłodnicy jest bardzo mała w stosunku do dolanego (nowego), więc nie masz się czym przejmować. No i oczywiście jak wymieniasz olej, to musisz wymienić filtr oleju;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w samochodzie widzialem kiedys jak za duzo oleju poszlo przez odme (przy wysokich obrotach) to zasyfilo to filtr powietrza na tyle skutecznie ze silnik zaczol sie dlawic i stanol, nie uszkodzi to silnika, ale moze byc przyczyna nieplanowanego postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...