Skocz do zawartości

Mandat od straży miejskiej za przekroczenie prędkości.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem mandat za przekroczenie prędkości (o 14km/h) 100zł i 2pkt z fotoradaru(trójnóg).

Z racji tego że mam 23pkt wolałbym uniknąć przyjęcia tych 2 pkt karnych.

 

Na piśmie mam 3 opcje:

 

I. Ja własciciel kierowałem pojazdem i dostaje mandat i pkty karne

II. Ja właściciel wskazuje kierującego pojazdem

III. Ja właściciel nie podam kto prowadził i otrzymuje 500zł mandatu bez punktów.

 

 

 

Pytanie jak zrobić żeby nie dostać tych punktów lub w ogóle mandatu? Jeżeli podałbym że kierującym był klient zainteresowany zakupem który wykonywał jazde próbną?

 

 

I proszę nie zamykać tematu przez moderatorów, bo chce uniknąć mandatu :dry:

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem mandat za przekroczenie prędkości (o 14km/h) 100zł i 2pkt z fotoradaru(trójnóg).

Z racji tego że mam 23pkt wolałbym uniknąć przyjęcia tych 2 pkt karnych.

 

Na piśmie mam 3 opcje:

 

I. Ja własciciel kierowałem pojazdem i dostaje mandat i pkty karne

II. Ja właściciel wskazuje kierującego pojazdem

III. Ja właściciel nie podam kto prowadził i otrzymuje 500zł mandatu bez punktów.

 

 

 

Pytanie jak zrobić żeby nie dostać tych punktów lub w ogóle mandatu? Jeżeli podałbym że kierującym był klient zainteresowany zakupem który wykonywał jazde próbną?

 

 

I proszę nie zamykać tematu przez moderatorów, bo chce uniknąć mandatu

 

Opcja 3 wydaje sie najlepsza ale i najdrozsza, jesli chodzi o podanie klienta, to raczej bedziesz musial podac jakis namiar na niego.

 

 

Wysyłane z mojego HTC Desire HD za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jesli na fotce nie widac bylo dokladnej twarzy prowadzacego pojazd mozna sie bylo wyplatac od placenia mandatu ,ale teraz przepisy sie zmienily i wlasciciel pojazdu musi wskazac kto prowadzil pojazd w przeciwnym wypadku zostanie nalozony na niego mandat 500 zl bez punktow . Wiec albo popros kogos z rodziny- znajomych by wziol na sieebie te 2 punkty i podaj ze to on prowadzil pojazd albo musisz szykowac 500 zl .

Ja osobiscie wymienilem swojej matce prawko na nowe bo nie jezdzi juz z 20 lat samochodem wlasnie na takie sytuacje jak trzeba bedzie kogos podac .

A swoja droga to 500zl bez punktow zostalo wlasnie wymyslone po to by nabijac wiecej kasy organa scigania ale z drugiej strony czasem warto zaplacic troche wiecej i miec prawko dalej w portfelu.

Edytowane przez ziomek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się chyba pokiełbasiło... Na pewno masz 100zł i 2 pkt. przy wskazaniu sprawcy i 500zł przy niewskazaniu i przyjęciu mandatu przez właściciela pojazdu?

Tak dokładnie.

 

100zł jeżeli się przyznam i 500zł jeżeli się nie przyznam :dry:

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ze dwa lata temu przysłali ze SM zdjęcie 110/50 i mogłem wybrać mandat 500zł+10pkt albo mandat 250zł za niewskazanie sprawcy :blink: A na Twoim miejscu zapytałbym jakiegoś znajomego z kat. A czy za flaszkę nie weźmie tych dwóch punktów.

 

P.S. A może jakiś kurs zbijający punkty przy okazji? ;)

Edytowane przez mech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację ,miałem dostać 300zł i 8 pkt.Poszedłem osobiście do SM i powiedziałem że na moto jechał potencjalny klient ,ale go nie kupił więc danych nie mam.Choć gość na zdjęciu był łudząco do mnie podobny.Trochę pościemniałem i stanęło na 150 zł bez punktów.Tylko że ja nie miałem na koncie żadnych i to może dlatego.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 500zł to jest górny pułap ile mogą dać za nie wskazanie kierowcy. Tak jak pisałam wcześniej, zazwyczaj dają max. 350, a skoro sam mandat miał być 100zł to pewnie góra 200zł byś dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do moralizowania, ale...

 

23 pkt. i po kursie...i pytasz się jakie są inne sposoby na de facto obejście prawa...w takim tempie to nawet rodzina nie pomoże i to prawko stracisz ;)

 

Zaraz po kursie dostałem 6pkt :|

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...