Skocz do zawartości

Przerywanie na pierwszym biegu Suzuki sv1000s K7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od okolo roku mam mały problem ze sprzetem , chodzi o to ze przy mocnym przyspieszaniu (tylko na pierwszym biegu) , przy roznym zakresie obrotow nastepuje przerwanie , szarpniecie, trwa to zaledwie ułamek sekundy.Przyspieszajac powoli moge sie wkrecic na max obroty. Juz dwukrotnie wstawiałem moto do warsztatu (ASO SUZUKI), komputer nie pokazuje zadnej usterki, wymieniłem tps i nic nie pomogło.

To juz drugie forum motocyklowe na ktorym szukam pomocy.

Z gory dziekuje za wskazowki w czym moze byc problem.

Zycze udanego sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od jakich obrotów przeważnie przyspieszałeś ?

 

Tu jest cos podobnego (tylko że Viadro ) http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/153785-varadero-1000-rocznik-2008-kichanie-w-airbox/

 

Czy tam nie ma jakiegoś systemu redukującego moc na 1 biegu ( TRE ?)

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze w miare normalnie tzn. nie katuje . problam pojawia sie przy roznych obrotach ale tylko przy wiekszym obciazeniu (przyspieszaniu)nie jest to raczej usterka mechaniczna typu skrzynia biegow, jezdze juz tak od roku. Szarpniecie jest dosc mocne , sprawiajace wrazenie jakby łancuch przeskakiwał lub cos w tym rodzaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz uzyskać pomoc w temacie, to podaj konkretne informacje, bo w jednym poście piszesz, że tylko na pierwszym biegu przy przyspieszaniu, a w następnym już napisałeś, że problem pojawia się przy różnych obrotach ale przy większym obciążeniu.

 

Więc określ się, czy występuje to na wszystkich biegach czy tylko na tym pierwszym. Masz np. 6 bieg, dajesz dużo gazu i też przerywa?

Jak już jedziesz, na jakiś obrotach i dodasz normalnie gazu to też przerywa?

 

I wogle co to za serwis aso, skoro nie potrafią sobie poradzić i zostawiają klienta z problemem. Bo co, podłączyli do kompa, nie ma problemów to wszystko jest załatwione? Co sie dzieje na tym świecie, żeby szukać pomocy na forach a w autoryzowanym serwisie jej nie znaleźć. :biggrin:

Edytowane przez Lukki
76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pewnie skrzynia mam to samo tyle ze z 5 biegiem jak mu na 5 dam ostro do wystepuje jakby przeskoczenie a nastepnie zazebienie biegu. U Ciebie jest to tak bolesne i odczowalne bo to jest na 1 wiec na najsilniejszym biegu. Jak problem nie wystepuje ne innych biegasz to odpowiedz jak dla mnie jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia sie jedynie na pierwszym biegu, i tylko przy mocnym dodaniu gazu , powoli wchodzac na obroty, moge wkrecic silnik na maxa i nie przerwie.Wydaje sie jakby odcinało zapłon . Swiece i przewody były wymieniane okolo 3000 km temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pewnie skrzynia mam to samo tyle ze z 5 biegiem jak mu na 5 dam ostro do wystepuje jakby przeskoczenie a nastepnie zazebienie biegu. U Ciebie jest to tak bolesne i odczowalne bo to jest na 1 wiec na najsilniejszym biegu. Jak problem nie wystepuje ne innych biegasz to odpowiedz jak dla mnie jest jasna.

 

Skrzynia z tak dobitymi zębatkami wydawałaby piekielne jęki i stuki , problem raczej tkwi we wtrysku lub niedomaganiu jakiegoś układu pomocniczegoo (diagnostyka z modułu nie odpowie na wszystkie pytania ) .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdzałeś zębatkę przednią - tą pod pokrywą? Może już jest wyrobiona i na 1-nce przy mocnym dodaniu gazu łańcuch na niej przeskakuje? To jest ku**ewsko mocna V-ka...

2. Jeszcze łożysko na której ona jest zamocowana bym sprawdził.

 

W jednym miejscu napisałeś, że to nie jest mechaniczne, tylko raczej coś z wtryskiem, a w drugim, że jakny łańcuch przeskoczył... Temu szarpnięciu towarzyszy dławienie / gaśnięcie silnika czy jego skok na wyższe obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepuje przerwanie a nastepnie szarpniecie i silnik dalej sie wkreca. wszystko trwa ułamek sekundy, tak jak pisałem, wrazenie jest jakby cos przeskakiwało ,łancuch , zebatka , uslizg tylnego koła, chwilowo odcinało zapłon, cos w tym rodzaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem dla mnie to skrzynia. Sprawdz to. Gdyby to bylo cos z zaplonem to na kazdym jednym biegu tak by sie dzialo.Tymbardziej ze to wtrysk.

 

Jak rozpedzasz moto na 1 dajac konkretnie mu gazu to nastepuje rozsprzeglenie po chwili belikatne chrobotanie a nastepnie szarpniecie i juz idzie ladnie. Prawda?

Edytowane przez piter2323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...