Skocz do zawartości

Nowe enduro EXC-F 350 CZY EXC 450?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co wybrać z tych nowych modeli 350-tka wydaje się lepsza,ale to nowy model i nie wiadomo jak z awaryjnością,450-tka to model produkowany od lat sprawdzony.Dodam,że moto ma być używane głownie po lasach w górach,więc poręczna i lekka 350-tka wydaje się lepszy a jak wy myślicie co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz doświadczenie ? Jakim moto jeździłeś? Jak długo? Jak sobie radzisz?

Masz dużo dojazdówek czy od razu śmiagasz w docelowym terenie?

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że posiadacz 350 jak możesz to napisz jak ci się jeździ i jak z serwisem.Wcześniej miałem xt 350 a potem drz400e,pierwszym przejeździłem 5 lat drugim 2 lata.Dojazdówki rzadko raczej od razu jadę w las niedaleko od domu,jednak niekiedy chciałbym gdzieś dalej się wybrać,więc raczej bym zarejestrowałem nowe moto.A jak sobie radze dawałem rade,gdzie chciałem wjechać tam dojechałem ;).Teraz chciałbym coś poręczniejszego niż suzuki i mocniejszego niż yamaha,dlatego padło na nowe KTM-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na priv'ie masz mój nr jak chchesz pogadać dzwoń :)) pisać to trochę dużo, lepiej pogadać

a i dopytać będziesz mógł jak sie pojawią jakieś pytania.

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do modelu 450 - 2012 r. nie porównam bo nie jeździłem.

Jeździłem EXC-R 450 2008 ( to ten model z dwoma obiegami oleju w silniku, który był robiony w latach 2008-2011) i odczucia dotyczą tego modelu.

- co do wagi to parametry dużej różnicy nie wskazują ale ta odczuwalna podczas użytkowania jest dość znaczna ( zarówno podczas postoju jak i jazdy)

- co do silnika to wg mnie jest bardziej narowisty, szybciej się wkręca i agresywniej oddaje moc. Ale też i moc w górnym zakresie kończy się wcześniej niż w 450.

- bardzo słabo hamuje silnikiem ( przez to poniosło mnie kiedyś na gumie i lekko sponiewierało :))!!! w 450 odpuszczenie gazu powodowało powrót z pionu (kompresja) , tutaj brak nogi na hamulcu skończył się glebą)

Jak na ten moment 450 była dla mnie przyjaźniejsza w jeździe ( 350-ką mam przejechane tylko ok 300 km w terenie i po prostu muszę się "wjeździć") Pomimo większej mocy 450 jest bardziej przewidywalny w oddawaniu mocy i bardzo dobrze moc komponuje się z wyważeniem motocykla.

350 jest odczuwalnie lżejsza i przyjemniejsza w jeździe. Uwaga taka że potrafi zaskoczyć oddaniem mocy w stosunku do swojej wagi :) i robi się ciekawie!!

Uważam również , że 350-ka jest bardziej wymagająca co do umiejętności.

Fajnym porównaniem jest ( kiedyś to usłyszałem przy opisie samochodu i po małej przeróbce będzie pasowałoi:)):

450 to taka maczeta co wchodzi w każdy teren siłą i mocą jak w masło

350 to taki wsciekły scyzoryk który też wysiecze teren ale już w innym stylu :laugh:

NA oba nie ma "bata" ale każdy inny. :excl:

Myślę, że kilka wyjazdów i całkiem się zaprzyjaźnię.

Na ten moment jestem zadowolony z wyboru w 100%,

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...