Skocz do zawartości

Honda CB400N im niższa temperatura otoczenia tym większe spalanie oleju


klakier_2006
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moją Hondą CB400N dotyczący moim zdaniem nadmiernego zużycia oleju. Zauważyłem że zależy ono w głównej mierze od temperatury otoczenia. Motocykl miał około 2-3000 km temu zmieniane pirścienie, docirane zawory, planowaną głowicę, wymienione wszystkie uszczelki. Odpala i pracuje ładnie. Nic złego nie można powiedzieć na temat mocy. Jest jednak taki problem, że gdy odpalę go rano w temperaturze otoczenia około 15 stopni to na 3 do 5 minut pojawia się niebieska chmura. Przed odpaleniem stan oleju prawidłowy. Po dojechaniu na miejsce (długość trasy i prędkość bez znaczenia) i ostygnięciu silnika, brakuje około 150-200ml oleju. Kiedyś kolega jechał za mnia samochodem i mówił że nic nie kopci. Zauważyłem też że gdy jest cieplej na zewnątrz, lub jeśli odpalę go ponownie po uzupełniniu oleju i przejadę jakąś odległość, to oleju nie brakuje.

W tej chwili mam wlany olej motula 20W50. Czy warto próbować na przykład zalać go olejem 15W40 - ktoś mi tak poradził. Pytam Bo jestem przed zmianą oleju i nie wiem czy kupować taki sam ćzy inny olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do zakladu regeneujacego glowice.

Trzeba wymienic prowadnice ( inna metoda jest rozwiert i wlozenie wkladek ), mozliwe ze zawory tez sa juz zuzyte,

tak ze dosc kosztowna sprawa jak na starszy motocykl.

W zwiazku z wymiana prowadnic trzeba rowniez frezowac gniazda i dopiero na koniec dotarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale dlaczego jeśli na zewnątrz jest ciepło to pali mniej albo wcale, a problem pojawia się dopiero jak jest chłodniej? Były też wymieniane uszczelniacze zaworów. Czy one nie powinny zatrzymać spływania oleju do komory spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...