Skocz do zawartości

mz 150 brak iskry


szymo228
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj odpaliłem swoją mz 150 przejechałem nią jakiś 2 km i nagle coś walnęło i motor po 10 m się zatrzymał. Próbowałem ją odpalić pchać i nic :(.W domu odkręciłem świece zobaczyć czy iskra jest iskra była tylko jakaś dziwna.Potem ją pchałem i kopałem i nic tylko aby coś strzelało z rury co 30 m . Potem wlałem paliwo do cylindra i nic. Odkręciłem świece i iskry już nie było i na innej świecy też iskry brak . Posiadam zapłon elektroniczny mz 150 z ostatniego roku produkcji.NIe wiem dlaczego nie ma iskry szkoda mi mz więc proszę was o pomoc z góry dzięki :)

 

P.S wiem ,że sporop jest takich tematów w google itp ale nie znalazłem dotyczącego mego problemu jak by ktoś coś wiedział niech pisze tu albo na gg 5804352

Edytowane przez szymo228
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe szybko i na temat. We własnym zakresie mozesz obadać tylko połączenia, kabelki. W pierwszej kolejności jak coś było izolowane lub kombinowane. Nie pamiętam czy elektronik miał jakiś kondensator, ale jesli ma to go odłącz bo może zwierać. Kabel WN wykrec i zobacz czy nie zielone koncowki. Chyba ze oddaj go do warsztatu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe szybko i na temat. We własnym zakresie mozesz obadać tylko połączenia, kabelki. W pierwszej kolejności jak coś było izolowane lub kombinowane. Nie pamiętam czy elektronik miał jakiś kondensator, ale jesli ma to go odłącz bo może zwierać. Kabel WN wykrec i zobacz czy nie zielone koncowki. Chyba ze oddaj go do warsztatu;-)

Moduł elektroniczny miał kondensator w środku.

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia modułów do etli było zalanie, mogą być poprzeżerane ścieżki, posprawdzaj też tranzystory w szczególności ten duży

metalowy na radiatorze. Gdzieś miałem schemat ale to jak będzie potrzebne poszukam bo po kilku przeprowadzkach zapodział się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...