Skocz do zawartości

Pytanie o przeróbkę manica


Jarhem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam motocykl zipp manic 125 wiem pierdziawka ^^ ale jest to mój pierwszy, pojeździłem nim sezon i jak na razie wszystko ok. Mam tylko jeden problem dotyczy on prędkości, do jeżdżenia po mieście jest wystarczająca : D ale mieszkam dosłownie przy obwodnicy ciężko i głupi mi ją omijać a jak się na nią wbije to wszyscy mnie wyprzedzają nawet babcie w tico lol. By nie jeździć jak lama i nie zmieniać na razie motoru chciałbym go trochę podkręcić tak by pojechał o 20km/h więcej proszę o porady, opinie cokolwiek by mi pomogło go podkręcić. Sam dowiedziałem się że mogę wymienić cylinder z tłokiem na 150cm3 ( tylko nie zwiększy to zbytnio prędkości ) oraz jest opcja zabawy z przekładnią chodź to też nie jest 100% . Nie wiem już co robić i czy w ogóle opłaca się coś z nim robić : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wbijaj sie na obwodnice i juz.

Przerabiac sie twego moto nie oplaca, wyrosnij troche i kup wiekszy.

To wbrew pozorom nastapi dosc szybko.

 

Jesli uwazasz ze jadac wolniej jedziesz jak "lama", to wierz mi - dobra jazda nie polega na szybkosci

tylko na tym zeby sie nie zabic / pokaleczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ale troche szkoda bo myślałem że da się go jednak podkręcić w prosty sposób i nie dla tego by szaleć i się poobijać ale by jeździć razem ze wszystkimi jak normalny uczestnik ruchu drogowego a nie jak element do wyprzedzenia. Obwodnicy w moim przypadku nie da się ominąć i wolałbym jedkan nią jeździć a może jednak jest jakiś sposób by go trochę podkręcić ?. Dookoła mnie są sami miechanicy samochodowi i nie mam się kogo spytać : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Możesz wstawić większą zębatkę na tył o jeden lub dwa zęby (np. 44 fabrycznie to wstawiasz 45 lub 46) albo ewentulanie pogrzebać w dyszach gaźnika. Podejrzewam, ze do chińczyka będzie się dało tanio dokupić pojedyncze dysze ale to wymaga pewnej wiedzy o ile większe wstawić i czy silnik będzie w stanie to przepalić.

Pamiętaj tylko, że 125 w czterosuwie to niewdzięczna pojemność na przeróbki i chińska jakość powoduje, że każdy przyrost mocy wykańcza silnik. Może jakimś cudem znajdziesz tłok zwiększający stopień sprężania do podobnego silnika Hondy ale one też kosztują trzycyfrowe sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...