Skocz do zawartości

Błedy w komputerze honda cbr 600f4i


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jakie to są błędy na niżej zamieszczonym filmiku i jak je skasować?? Gdy nie zwarłem zworką to fi się świeciło cały czas dopiero mruga jak zwarłem zworką wtyczkę czarną na 2 piny

http://www.youtube.com/watch?v=FyOE27a3-s0&feature=youtu.be

Edytowane przez barka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jakie to są błedy na niżej zamieszczonym filmiku i jak je skasować??

A gdzie filmik?

Sprawdziłem. Z tego co widzę na filmiku to masz 9 mrugnięć, i w takim wypadku coś nie halo z czujnikiem masowym powietrza. Sprawdź czy kostka nie jest zaśniedziała albo poluzowana bo to najczęstsza przyczyna. Czujnik znajduje się na górnej pokrywie Airboxa.

Koniecznie napisz czy pomogło , czy nie. Jeśli nie to będziemy myśleć dalej.

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem kostkę i nie pomogło a to nie jest tak ze mam 3 błędy bo tam mruga raz 1 później 2 a na końcu 9 czy sie mylę?? A jak bd już dobrze to nie trzeba kasować błędu tylko samo zniknie??

Edytowane przez barka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej to zauważyłem, oglądając filmik bezpośrednio na YT. Jedno dłuższe zaświecenie to "dziesiątka" kolejne 9 krótkich daje nam 19 czyli- Czujnik położenia wału, a znów jeden długo i 2 krótkie daje nam błąd pierwszego wtryskiwacza. W tych dwóch przypadkach silnik nie pracuje. Jeśli chodzi natomiast o drugą interpretację to 2 mrugnięcia mogą oznaczać problem z MAP sensorem. Sprawdź te rzeczy bo jakiś czas temu to sprawdzałem ale nie pamiętam już jak z tymi przerwami.

Ok znalazłem serwisówe. Zapalenie się lampki na 1-3 sekund to jak 10 mrugnięć.

PS. Powiedz może co z moto się dzieje?

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz błąd 9 i 12 na początku to mrukgniecie kontrolne więc sie nie liczy.

9 to błąd czujnika TP tego po prawej stronie wtrysków. Bardzo możliwe że rozpieliście sprawdzając go i komp go zapamietał. dość łatwo go sprawdzić jak i wiązke wg serwisówki i multimetra

bład 12 to nie prawidłowa lub brak pracy wtrysku nr 1.

Moto chodzi normalnie ?skasuj kody błędów zobacz co się pojawi ponownie

Edytowane przez organo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz błąd 9 i 12 na początku to mrukgniecie kontrolne więc sie nie liczy.

9 to błąd czujnika TP tego po prawej stronie wtrysków. Bardzo możliwe że rozpieliście sprawdzając go i komp go zapamietał. dość łatwo go sprawdzić jak i wiązke wg serwisówki i multimetra

bład 12 to nie prawidłowa lub brak pracy wtrysku nr 1.

Moto chodzi normalnie ?skasuj kody błędów zobacz co się pojawi ponownie

Oglądając filmik do końca, widać że znów po pokazaniu dwóch błędów zapal się na kilka sekund raz kontrola i potem znów leci 9.

Ale być może się mylę, dawno tego nie sprawdzałęm

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak pali się przez chwilę dłużej to oznacza 10. Gdy mruga szybko to oznacza jedności.

 

Zawsze jak najpierw odpalasz to na chwile zapala się kontrolka FI, po czym gaśnie i zaczyna pokazywać błędy.

 

Szczerze mówiąc, to cięzko to zinterpretować, bo nie wiadomo czy autor filmiku na pewno pokazał całość. Najlepiej jakby filmik zaczynał się od włączenia zapłonu.

 

Jak obejrzałem jeszcze raz to doliczyłem się błędów: 9,12, 19.

Edytowane przez Lukki
76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto chodzi na wolnych niby dobrze jednak na jedynce jak jedzie się bardzo wolno i nagle doda gazu do końca to złapie zamułe i zaczyna powoli przyśpieszać a jak się jedzie w średnich obrotach to się ładnie się wkręca do odciny. Tak samo jest na luzie jak silnik pracuje na wolnych obrotach i dodasz mało ale szybko gazu to wkręca się z chwilowym opóźnieniem i zrobi takie buuuuu, od jakiś 3-4 tys już ładnie się wkręca. Dodam jeszcze że te objawy nie zawsze występują nieraz jest tak że jak się odpali to ładnie chodzi i nic nie dolega można zgasić i odpalić od nowa i już zachowuje się tak jak napisałem wcześniej. Wtryski niedawno były regulowane i synchronizowane i elegancko reagowała na gaz. Przedstawiony filmik pokazuje mruganie kontrolki FI filmik zaczyna się od 9 sekundy do 25 cała ta sekwencja mrugnięć się powtarza wkoło, ale jak chcecie to mogę nakręcić jeszcze raz.

 

2 filmik nagrany od początku

Edytowane przez barka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale wyraźnie jest 9 krótkich, póżniej jeden długi i dwa krótkie. Nie pamietam czy same się kasują. Procedura resetowania pamięci komputera jest dokładnie opisana w serwisówce. Jak nie będziesz czegoś rozumiał, to pisz, przetłumacze.

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetowanie pamięci w komputerze:

 

1. Ustaw czerwony przycisk odcięcia zapłonu na RUN. Kluczyk pozostaje na OFF.

2. Połącz piny wtyczki serwisowej jakimś kabelkiem.

3. Kluczyk na ON.

4. Rozłącz piny wtyczki serwisowej.

5. Kontrolka FI zacznie mrugać przez 5 sekund. W tym czasie połącz ponownie piny wtyczki serwisowej.

 

Pamięć została zresetowana gdy kontrolka FI się wyłączy i zacznie mrugać ponad 20 razy. Gdy zamruga mniej niż 20 lub równo 20 razy, to pamięć nie została zresetowana. Wtedy zaczynasz od początku.

Edytowane przez Lukki
76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to są błędy 11,12 i 19. Jeżeli jedno długie mrugnięcie oznacza 10 to jak może to być błąd 9 jeżeli jest jedno długie i 9 krótkich tak samo błędy są wyświetlane od najmniejszego do największego czyli nie może być najpierw błąd 12 a później 9 ale ja się nie znam i dlatego się pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...