Skocz do zawartości

odpowietrzanie hamulców w hondzie shadow


Holek31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim Ci odpowiem zadam pytanie.

Czy to Twój motocykl i czy masz samobójcze myśli?

 

Nie doczekam się na odpowiedź.

Musisz się zaopatrzyć w pojemnik płynu hamulcowego DOT4 i butelkę do odpowietrzania zacisku.

Pół metra przezroczystego (koniecznie) wężyka pasującego ciasno na końcówkę odpowietrznika zacisku. Drugi koniec wężyka przeciągasz przez wcześniej zrobiony otwór w zakrętce po np.Coli.

Zalewasz nowym płynem zbiorniczek przy pompie i kilka razy pompujesz klamką - powiedzmy 3x a po czwartym zaciśnięciu nie puszczasz klamki drugą ręką luzujesz powoli odpowietrznik. Po chwili dokręcasz lekko odpowietrznik i ponownie pompujesz jak za pierwszym razem oraz kolejny raz luzujesz na chwilę odpowietrznik (wystarczy 1/2 obrotu) ale cały czas pilnujesz aby nie brakowało płynu w zbiorniczku pompy.

Czynność powtarzasz aż do momentu pokazania się czystego płynu w całym przekroju wężyka bez pęcherzy powietrza a klamka hamulca zacznie stawiać wyczuwalny opór już w momencie rozpoczynania nacisku na nią. Jeżeli w wężyku nie zobaczysz pęcherzyków powietrza a klamka będzie jeszcze miękka należy podtrzymując zaciśniętą klamkę poluzować delikatnie śrubę mocującą przewód hamulcowy do pompy uprzednio osłaniając zbiornik paliwa przed wyciekiem.

Jeżeli czujesz się na siłach zrób sam ale osobiście polecam wizytę w warsztacie motocyklowym. Operacja wymiany płynu i odpowietrzenie to koszt 20 zeta.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Tak, to jest mój motocykl i nie, nie mam myśli samobójczych. Po prostu kontynuuję proces, który miał swój początek w grudniu...rozebrałem moto, rama była piaskowana i malowana,silniki był szkiełkowany. Teraz mozolnie ale ciągle do przodu składam wszystko do kupy.Przyszła kolej na hamulec a chcąc zrobić to porządnie szukam porządnej porady.na koniec moto pójdzie do regulacji gaźników(zmieniany był filtr powietrza) i do dokładnego przeglądu,czy czegoś nie spartoliłem. po prostu. dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...