Skocz do zawartości

Aprilia


Rekomendowane odpowiedzi

te dane podaje w własnych obserwacji śmigałem wprawdzie po dość wylajtowanym terenie i tak na oko palił około 5l ( niestety tylko na oko mogłem sprawdzać) ) :dry:

 

na oko to chłop w szpitalu umarł wiesz o tym :D ??

 

mnie w crm udało się zejść do 4 ale był już to ekstremalny ecodriving wręcz szkodzący silnikowi, zmiana biegów przy 5-6tys obr (przy tych obrotach crm nie ma nawet ładowania a etx ma chyba tylko elektryczny rozrusznik więc mógłbyś obudzić się w ręka w sedesie :D ) i jazda z 5-6tys obr, jazda 65-70km/h na ostatnim biegu, łagodne przyśpieszanie i długa trasa asfaltowa bez ,świateł, postojów, częstej zmiany biegów (powrót ze żwirowni po zmroku ) to na 50km wypiła 2l i to zmierzyłem dokładnie bo była tankowana do fulla przed powrotem i następnego dnia też do fulla i weszło 2l :D byłem w szoku nie powiem :D

 

zadbana seryjna dt125 podobno na seryjnym przełożeniu przy jeździe 100km/h w trasie spali 5/100......

 

nie wiem w jakim ,,terenie'' trzeba latać żeby 125 2T spalił 5/100 chyba pyrkanie 50km/h po długich leśnych duktach albo po łące :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zacząłeś, temat rzeka... :D

 

Nie masz dozownika?

 

Ja do RX'a robię mieszankę 1:40.

 

A RX może więcej palić bo ma więcej mocy, masz odblokowanego tego ETX'a?

Edytowane przez Ziuutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odblokowanego, czyli ok 28 KM :) mam dozownik ale na szczęście zepsuty ;P nie warto go naprawiać bo jakby się zapchał i bym tego nie zauważył to ślinik zatarty ;p ja właśnie nie pamiętam jakką rozrabiałem kurde, bo raz tylko w sumie go tankowałem i to już dawno :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, wiadomo, że lepiej samemu robić mieszankę - mam podobnie. Ja tak jak wspomniałem robiłem 1:40, ostatnio zalałem(w sumie nie ja, tylko mój brat - mnie nie było) 1:50 i też wszystko ok. Ile ludzi, tyle opinii, ale myślę, że 100ml na 4 litry powinny być w porządku.

 

Chyba, że rozmawiamy o motocyklu docieranym wtedy już są inne wartości ;)

 

RX mocniejszy, stąd może większe spalanie... ale DT podobnież też lubi łyknąć a mocowo również słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego maszyny pokroju ETX, RX są mniej znane...

 

RX jako soft enduro pozwolę sobie stwierdzić, że jest najlepszy w swojej klasie. Silnik który montowany jest w Aprili to rotax, który również ma bardzo dobre opinie. Nie wiem czy ludzie się boją kupować taki sprzęt, czy po prostu nie ma go aż tyle na rynku wtórnym jak popularnych DT, KMX itp.

 

Bubski, Ciebie co skłoniło do zakupu Apki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może boją się, bo niby części są mało dostępne.. ;]

 

Mnie skłoniła cena za jaką znalazłem ten motor oraz jego stan :) , a także to, że byłem nieźle napalony na motor od dłuższego czasu :) a Ciebie co skłoniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ciebie co skłoniło?

 

Kupiłem pewne moto od kolegi z tej samej miejscowości - to był największy powód. Wcześniej oglądałem Cagive W8, ale do RX'a nie ma porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci ejszcze mocno kopci moze byc simering na wale nie szczelny i bierze olej z przekladni do silnika. Nie bierze go duzo ale wtedy jest nieco inny kolor spalin i zapach tez. Ale to nie tak latwo wyczuc :) Nie bedziesz nosa do tlumika pchal. Po drugie 2t zawsze troche kopci szczegolnie zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...