Skocz do zawartości

Honda cb250 brak mocy


malgosza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile kilometrów przejechałas od czasu ostatniej wymiany świec ? Jezeli stare świece zostały wymienione przez poprzedniego mechanika a nowe po , jak wnosze , niedużym przebiegu tak wyglądają , to .... o tym zaraz .

 

Teraz jescze trzeba sobie zadać pytanie , dlaczego za bogato ? Wydechy fabryczne czy akcesoryjne ? Filtr powietrza wymieniony ?

No i czy pojazd puszcza niebieskie bąki (jak dla kobiety - lekki błękit :D ) przy dodaniu gazu i na wysokich obrotach ? Jezeli puszcza inne - to jaki mają kolor , może być filmik wylotu wydechu nakręcony telefonem .

Pytania na później : Kranik , jezeli podciśnieniowy , czy nie przepuszcza membrana ? Jak wyglądaja membrany przepustnic podciśnieniowych w gaźnikach ? Na ile obrotów wykrecona jest śruba mieszanki biegu jałowego ?

Na tych świecach przejechałam nie więcej jak 700km. Wydechy fabryczne, filtr powietrza był wymieniony. Lekko kopci gdy jest zimny na wysokich obrotach, po rozgrzaniu już nie, kolor delikatny błękit ;) Filmiku nie wstawie bo moto rozebrane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no , świeca wygląda jak w mojej starej i dobitej kosiarce do trawy ,w której co 3-4 koszenia trzeba bylo uzupełnić oliwe w silniku .

W skrócie - silnik bierze olej: uszczelniacze i prowadnice zaworowe , zestaw pierscienie - tłoki - cylindry do przejrzenia / wymiany /naprawy . W zalezności od dostepności części i cen , ostatecznie najlepszym możliwym rozwiązaniem może okazać się zakup używanego silnika w lepszym stanie . Tak tylko przygotuje na hardcore . Reszta problemów schodzi na dalszy plan.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze troche historii, bo sie troche pogubilem :)

 

No wiec moto bylo u mechanika kiedys tam, ktory wyczyscil gazniki i zrobil ogolny przeglad, a teraz jest znowu rozebrane z powodu wyciekow oleju ?

Czy dobrze wyczytalem z twoich postow ?

Jezeli tak to jak daleko jest rozebrane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no , świeca wygląda jak w mojej starej i dobitej kosiarce do trawy ,w której co 3-4 koszenia trzeba bylo uzupełnić oliwe w silniku .

W skrócie - silnik bierze olej: uszczelniacze i prowadnice zaworowe , zestaw pierscienie - tłoki - cylindry do przejrzenia / wymiany /naprawy . W zalezności od dostepności części i cen , ostatecznie najlepszym możliwym rozwiązaniem może okazać się zakup używanego silnika w lepszym stanie . Tak tylko przygotuje na hardcore . Reszta problemów schodzi na dalszy plan.

Części są dostępne, jednak ich ceny...taki remont zdecydowanie przywyższy wartość motoru ;) Też już o kupnie innego silnika myślałam, jednak nie wiadomo co się dostanie, przebiegi już mają spore a nikt w miarę dobrego nie sprzedaje.

 

Moze jeszcze troche historii, bo sie troche pogubilem :)

 

No wiec moto bylo u mechanika kiedys tam, ktory wyczyscil gazniki i zrobil ogolny przeglad, a teraz jest znowu rozebrane z powodu wyciekow oleju ?

Czy dobrze wyczytalem z twoich postow ?

Jezeli tak to jak daleko jest rozebrane ?

Tak, mechanik to zrobił, niby gaźniki wyregulował, ale już miał problem z ustawieniem odpowiedniej mieszanki. Potem jeszcze były wymienione pierścienie na tłokach i zawory poprawione bo przepuszczały-teraz trzeba im odpowiednie luzy ustawić. Zdjęta jest głowica i cylinder bo tam gdzieś olej zaczął wyciekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy silnik od jakiegoś Rebla albo nawet od innego CB 250 z podobnego rocznika nie podejdzie nazasadzie " Plug and Play ". Cięzko co rok robić indywidualną linie produkcyjną dla budrzetowych pierdziawek które z założenia miały być tanie . Przypuszczalnie jakies detale , kolory dekla czy bloku . Mysle że Piotr Dudek będzie coś wiedział w tym temacie .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej bede pytal :

- pierscienie zostaly wymienione na jakie, oryginalne Hondy czy polskie rzemieslnicze ?

- teraz cylinder zostal znowu zdjety, czy mozesz dac zdjecie cylindra od srodka i tlokow ?

- kto te obecne rozkladanie / skladanie robi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Liczyć na to że kupno innego silnika z lat 80 załatwi sprawe? Jeżeli chcesz mieć dobrze zrobione to tylko z nowych części. Naprawe należy zacząć

od wyczyszczenia gaźnika i wymiany wszelakich gumek łacznie z zaworami air cut off, zaworkami iglicowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...