Skocz do zawartości

kupno motocykla ze zgubionym dowodem rejestracyjnym


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam okazje kupić enduro, jednak jest problem ponieważ moto posiada tablice rejestracyjne,ksiażke pojazdu,wszystkie umowy z poprzednimi włascicielami,jednak ma brak dowodu rejestracyjnego jest jedynie kopia ksero i oświadczenie że dowód został zgubiony.Oczywiście motocykl jest zarejstrowany na właściciela, który zgubił dowód a nie na tego co od niego kupuje.Teraz pewnie musiałbym spisać umowe z tym własicielem co jest na niego motocykl.I pytanie dużo jest z tym zabawy żeby odzyskac ten dowód i przerejestrowac na siebie,moge nawet nie przerejstrowywać na siebie chodzi tylko o dowód rejestracyjny żeby to wyglądało po ludzku jak kiedys komuś będe go sprzedawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest duplikat z WK to nie powinno. Jednak dmuchając na zimne i znając różną interpretację przepisów w różnych WK po prostu bym zadzwonił do WK w Twoim mieście i się dowiedział u źródła.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . Chciałbym zapytać czy da się odzyskać dowód rejestracyjny jeśli posiadam tylko stary kwitek od ubezpieczenia i tablice rejestracyjną gdyż moto ma już 21 lat i wszystkie dokumenty są zgubione a właściciel (ojciec mojego kolegi) nie żyje a ja chciłbym kupić od niego ten motor i nie wiem czy da się go jeszcze zarejestrować. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chciałbym zapytać czy da się odzyskać dowód rejestracyjny jeśli posiadam tylko stary kwitek od ubezpieczenia i tablice rejestracyjną gdyż moto ma już 21 lat i wszystkie dokumenty są zgubione a właściciel (ojciec mojego kolegi) nie żyje a ja chciłbym kupić od niego ten motor i nie wiem czy da się go jeszcze zarejestrować. Z góry dzięki za pomoc.

 

Nie da się.

Jeśli motocykl był własnością nieżyjącego ojca to - syn musi mieć postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku/poświadczenie dziedziczenia i mowę zawierasz ze wszystkimi spadkobiercami - lub też syn okazuje Ci orzeczenie/umowę o dziale spadku z której będzie wynikało, że on stał się jedynym właścicielem tego motocykla.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...