Skocz do zawartości

Nowy


Ros0maK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Z góry uprzedzam że mój temat po części spełnia wymogi tej części forum ale ma też dodatkowe pytania. Jako osoba "zielona" w tym świecie prosze o łopatologiczne wyjaśnienie tematu.

Po pierwsze chce się dowiedzieć czy jako osoba 18 letnia potrzebuje jakiegoś zezwolenia (jakaś kategoria prawa jazdy) na jazde podanymi niżej sprzętami.

 

http://moto.allegro.pl/rieju-rs2-nkd-2009r-zarejestrowany-derbi-aprilia-i2207490693.html

 

http://moto.allegro.pl/yamaha-tzr-50-80-50-2005r-i2216218561.html

 

Po drugie czy maszyny które wyszukałem (głowny ich atut to wygląd bo na mechanice się nie znam) są warte swojej ceny a jak nie to co byście doradzili ,prosze tylko żeby nie było to za drogie bo niestety wszystko sam musze sobie finansować a nie wiem ile uda sie zarobić w wakacje ;) Fajnie by było gdyby ktoś mi wyjaśnił na co zwracać uwage przy wyborze maszyny tak by nie był to śmieć. (jakie parametry cechują dobrą maszynke ale też po czym sprawdzić stan techniczny)

 

Po trzecie jeśli ktoś poczuje się urażony moim postem niech nie pisze jaki to jest zły że daje taki temat w tym dziale albo że jak moge niewiedzieć tak podstawowych rzeczy (czytałem niektóre tematy i widziałem że są osoby pomocne ale są też tacy wszystko wiedzący upierdliwcy) po prostu niech albo jak najszybciej zamkna mój temat albo niech podadza materiały które pozwolą mi dowiedzieć się wiecej.

 

Po czwarte. Czy może mnie ktoś wprowadzić do tego świata? Wyjaśnić wszystko o motorach o tym jak to możliwe że coś ma 10 kW i smiga 100km/h... Po prostu przedstawi mi wszystko co powinienem wiedzieć lub tak jak pisałem wcześniej poda strony gdzie moge sam sie tego dowiedzieć.

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chce się dowiedzieć czy jako osoba 18 letnia potrzebuje jakiegoś zezwolenia (jakaś kategoria prawa jazdy) na jazde podanymi niżej sprzętami.

 

tym drugim tak, prawa jazdy. najlepiej po wyprostowaniu fałszerstwa w dokumentach. tym pierwszym nie: póki co ciągle jeszcze wystarczy dowód

co do zakupu odradzam dokonywanie go samodzielnie; łatwo trafić w naszym kraju na minę lub oszusta

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...