Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Serwisówka mówi że zawór (termostat woskowy ) otwiera się przy 65'C , ale efekt jest taki że jak śmigam z plecakiem (spokojniej) to niemoge przekroczyć 67 - 70C . Wszystkie znane mi piece benzynowe chłodzone woda mają płyn podczas pracy w granicach 80-100'C i nie chciałbym czegos spartolic latając na niedogrzanym piecu . .

Prosiłbym znających temat o porade ,

Z góry dziekuję ;)

 

Whip , znam twoją opinię , ale musze wiedzieć więcej ;)

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączają się przy 94 potem przez chwilę leci do 96 i spada a wyłączają przy 93-92 (temp. otoczenia 14'C) . Na postoju jest OK , ale nie od tego jest litrowa fałka :sad:

Zastanawiam sie czy ECU nie miesza za bogato przy tych 67'C bo spaliny smierdzą "na bogato" . Na postoju , po paru minutach tego nie czuć (przynajmniej tak mi się wydaje , ile mozna spaliny wąchać :bigrazz: )

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wartości temp. włączenia/wyłączenia wentylatora zgadzają się z tymi w serwisówce? Warto również spojrzeć na schemat elektryczny czy sterowanie wentylatorem odbywa się za pomocą ECM (wtedy jest tylko jeden czujnik temp. cieczy) czy też ma swój oddzielny czujnik.

 

Oprócz tego sprawdź:

 

- Czy układ chłodzenia nie jest zapowietrzony.

- Czy napięcie ładowania jest odpowiednie (nieprawidłowe napięcie może w skrajnych sytuacjach fałszować odczyty z czujników).

- Sprawdź sam czujnik (Choć to mało prawdopodobne bo gdyby był uszkodzony to ECM by to sygnalizował).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszyskie zdobyte informacje wskazują że tak ma być (odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania brzmią TAK lub PRAWIDŁOWO) .

Winowajca jest główny termostat bo puszcza płyn już przy 66'C , po prostu znajde podobny któy bedzie się włączał powyżej 75'C i zdam relacje , jak działa.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym układzie chłodzenia cieczą za właściwą temperaturę odpowiada termostat i/lub termostaty. Jak cie temperatura nie skacze wyżej jak 70st to zapewne termostat otwiera się aż nadto - wymień termostat i będzie po problemie, nie szukał bym w ECU czy czujnikach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...