Skocz do zawartości

Szkolenie motocyklowe w CSP w Legionowie (2 dni)


funky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na tym szkoleniu ze znajomymi w tamtym roku i szczerze polecam. Szkolenie trwa dwa dni.

 

Pierwszy dzień to nauczenie się, a dla innych przypomnienie sobie techniki jazdy, zawracania, manewrowania itd. Odbywa się to na dużym placu manewrowym:

224037_1850206188457_1639800834_1731883_3901867_n.jpg

 

 

Dzień drugi to motodrom, uczymy się wchodzenia w zakręty, ułożenia w zakręcie itd. Fajna sprawa.

Na bieżąco dostajemy uwagi i porady od 3 instruktorów, do każdego podchodzą indywidualnie.

 

Koszty:

szkolenie dla 15 osób to koszt 330-350zł od osoby za dwa dni

 

Miejsce:

CSP w Legionowie

 

Data:

12-13 maj 2012

 

W tej chwili jest chętne kilka osób. Ja sprzedałem moto, więc pewnie się nie załapię, ale wysyłam moją kobietę. W tamtym roku tym szkoleniem rozpoczęła na poważnie przygodę z motocyklem i muszę przyznać, że była to najlepsza inwestycja sezonu :biggrin:

kolega z pracy, który był świeżo po zakupie motocykla nauczył się pięknie jeździć i manewrować nie podpierając się co chwilę nogami :wink:

 

Pytania proszę zadawać w tym wątku, postaram się na nie na bieżąco odpowiadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franklin, zależy z czym masz problem, moim zdaniem każdy może się sporo nauczyć. Gdy ja byłem na szkoleniu było też parę osób, które dość długo jeździły na moto, a jak przyszło do jazdy to już nie było tak kolorowo i mieli nad czym pracować

 

YUBY, napisz o co chodzi, chętnie się dowiem więcej na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

503077965 - numer telefonu do instruktora, który to organizuje.

 

Ja mam narazie potwierdzone 2 osoby, listę można równie dobrze zrobić tu. Koszt całości to 5kPLN. w przypadku 15 osób (optymalnie) wychodzi 330zł.

 

żeby nie było wątpliwości - ja tego nie organizuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od Policji wolę trzymać się jak najdalej :), jak ktoś się waha co do CSP, polecam alternatywę:

http://www.motoszkola.pl/ http://www.motoszkola.pl/kursy/

Za 2-dniowy kurs 690 zł. Grupy max 8 osób, indywidualne podejście, motorki motoszkoły, w terminarzu widać skalę zainteresowania.

Po bezpiecznym można pojechać na techniczny na Słowację, a potem ekspercki do Włoch (jak kto ma za dużo hajsu), można tez się integrować na zlocie uczestników.

Byłem na bezpiecznym i z czystym sumieniem mogę polecić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten typ szkolenia to jest naprawdę dobry dla ludzi zaczynających przygodę z jednośladem. Na pewno warto trochę poczytać teorii albo uczyć się odrazu w dobrej szkole. Polecam dla ludzi, którzy zrobili prawko w szkole gdzie uczą zdać egzamin. Jeśli chodzi o starych wyjadaczy jak np. Yuby lepiej tą kasę wlać w zbiornik i przejeździć bo nic nie wyniesiecie z kursu. W 2010 r brałem udział w takim przedsięwzięciu. Nie uważam żeby były to wyrzucone w błoto pieniądze. Można trochę złapać praktyki w bezpiecznym otoczeniu, pojeździć sprawnościówki między pachołkami itd. poza tym Mycha jak ktoś ma 700 zł na dwa dni niech pójdzie do Motoszkoły jak ma 300-350 to CSP jest dobrą alternatywą. Jest jeszcze szkolenie w Ułężu, które prowadzi Tomasz K też za ok 300 zł.. Możliwości jest kilka każdy wybierze coś dla siebie i nie wszystkie są dedykowane dla wszystkich.

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wreszcie to organizuje. Dzwoniłem do instruktora to mówił że organizuje to jakaś kobitka. Ja jestem zainteresowany( o ile będzie 15 osób i zapłacimy po około 330pln). Dajcie znać kto się tym zajmuje. Mam jeszcze 1-2 kumpli którzy też są zainteresowani. Może być ciekawie...

 

pozdrawiam marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteście zainteresowani to piszcie w wątku i wysyłajcie mi PW z namiarami na siebie

jak uzbiera się 15 osób to można zacząć działać, narazie widzę tylko kilka chętnych osób

 

Kto wreszcie to organizuje. Dzwoniłem do instruktora to mówił że organizuje to jakaś kobitka.

ta kobitka to moja kobitka ;) a ja jej pomagam, tylko ostatnio cierpię na brak czasu, ona nie organizuje tego szkolenia, tylko zbiera grupę ludzi (15 osób), żeby szkolenie się odbyło.

 

A nie lepiej zrobić u Tomka?

Przynajmniej trzyma poziom, a i można pojeździć w Ułężu.

rozróżniłbym te dwa szkolenia, u Tomka jeździsz kilka h, a tu jeździsz dwa dni niemal od rana do wieczora(późnego popołudnia).

Poza tym dojazd do Legionowa a pod Ryki - też nie każdemu to odpowiada. I wydaje mi się, że w CSP jest większy nacisk na techniczną jazdęi naukę manewrowania itp, a Ułęż to już oczko wyżej. Oczywiście mogę się mylić, bo nigdy u Tomka nie byłem.

 

 

 

 

LISTA:

 

1. funky

2. funky

3.

Edytowane przez funky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tym szkoleniu razem z Lisiem i Krzywerem. Można pouczyć się manewrować, pojeździć na motodromie.

Jak pamiętam dużo szumu wzbudziła teoria, aby w czasie hamowania mocno usztywniać ręce. Padło wtedy nazwisko Tomka K., który od zawsze naucza o usztywnianiu pleców, a łapki luźno.

Panowie policjanci twardo jednak obstawiali przy swoim udowadniając to takim oto przykładem: jeden z kursantów siedział na motocyklu i miał trzymać luźno ręce na kierownicy. Pan istruktor podszedł i kopnął w przednie koło, które skręciło zgodnie z użytą siłą. Później poprosił o trzymanie sztywno rąk na kierze. Kopnięcie - koło ani drgnęło. "Widzicie, co jest poprawne?" - zapytał...

Poza tą sprawą szkolenie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...