Skocz do zawartości

Dwa lata wystarczą aby być instruktorem?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...Jak mi zarzuciło dupą przy szybkiej redukcji (3 lata temu, kiedy dopiero uczyłam się jeździć), to międzygaz szybko wprowadziłam do swoich umiejętności.

I wlasciwie wszystko w temacie, jak sie niema opanowanej psychomotoryki to o czym tu dyskutowac ?

 

jako specjalista od spraw wszelakich odpowiem : W samochodzie są zsynchronizowane skrzynie biegów więc niestosowanie międzygazu nie jest aż tak kłopotliwe. W motocyklu skrzynia nie jest zsynchronizowana i bez międzygazu prosta droga do wystartowania i wylądowania chwile pozniej, niekoniecznie z telemarkiem

 

To moze jako specjalista odpowiesz nam dlaczego nikt z producentow nie wpadl jeszcze na pomysl aby wreszcie zsynchronizowac skrzynie biegow w motocyklu ? ? ?

 

Komandosek, wytlumacz wiec na jakiej zasadzie dziala skrzynia biegow w motocyklu, mam nadzieje, ze ogarniasz temat

 

Wstaw prosze foty swojej przedniej opony, zobaczymy w jakim stopniu masz ogarniety sprzet, od samego poczatku smigam nie uzywajac miedzygazu i jakos jeszcze ani telemarka, ani podwojnego Auerbacha nie wywinalem,

 

Jak sie pewnych rzeczy nie ogarnia, to sie po prostu za to nie bierze.

 

Jezdzijcie, uzywajcie na zdrowie, tylko nie pierdzielcie glupot o synchronizacji jezeli nie macie o tym pojecia.

 

bądź nigdy nie doświadczył blokowania tylnego koła.

 

Na samym poczatku mojej kariery motocyklowej mialem niewyczyszczona baterie gaznikow, motocykl gasl na wolnych obrotach, parcie na jazde bylo duze, termin do warsztatu byl ale smigac sie chcialo. Przy zjezdzie z autostrady ( prostym ) doszlo do zgasniecia silnika ( nie zauwazylem ) w momencie regukcji biegu, ( po puszczeniu sprzegla ) tylne kolo zablokowane, pociagnalem troche szlaczkiem, szybko wcisnalem sprzeglo i bylo po sprawie, przyznaje, ze adrenalina troche skoczyla. Od tamtej pory nigdy mi tylnego kola ie zablokowalo.

 

 

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jako przedstawicielka płci pięknej (hehe - umownie rzecz ujmując, oczywiście) - bardzo Was proszę, nie kłóćcie się setny raz o to samo. Czyż nie można się pięknie różnić? :biggrin:

 

P.S. Sorry, jeśli przynudzam, ale taki melancholijny nastrój mam :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jako przedstawicielka płci pięknej (hehe - umownie rzecz ujmując, oczywiście) - bardzo Was proszę, nie kłóćcie się setny raz o to samo. Czyż nie można się pięknie różnić? :biggrin:

 

P.S. Sorry, jeśli przynudzam, ale taki melancholijny nastrój mam :biggrin:

 

Powiedz lepiej skad sie ta melancholia wziela, ciekawiej bedzie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, bardzo prozaiczny powód - straciłam robotę. I to bardzo dobrą. :blush:

 

W zeszlym roku zostalem zwolniony za niekompetentnosc, po prostu nie umialem wyszkolic kursanta w 6 x 45 min :icon_mrgreen: ( nie tylko ja zreszta ) ale bylem ostatnim jakiego przyjeli wiec musialem odejsc, na szczescie zreszta, bo tak kiepsko jak u nich to jeszcze nigdzie nie zarabialem :icon_mrgreen:

 

Nos do gory, cos sie zawsze znajdzie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku zostalem zwolniony za niekompetentnosc, po prostu nie umialem wyszkolic kursanta w 6 x 45 min :icon_mrgreen: ( nie tylko ja zreszta ) ale bylem ostatnim jakiego przyjeli wiec musialem odejsc, na szczescie zreszta, bo tak kiepsko jak u nich to jeszcze nigdzie nie zarabialem :icon_mrgreen:

 

Nos do gory, cos sie zawsze znajdzie.

 

:crossy:

 

Mi firmę zamknęli z dnia na dzień. Ale taki lajf :biggrin:!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

I wlasciwie wszystko w temacie, jak sie niema opanowanej psychomotoryki to o czym tu dyskutowac ?

 

 

 

To moze jako specjalista odpowiesz nam dlaczego nikt z producentow nie wpadl jeszcze na pomysl aby wreszcie zsynchronizowac skrzynie biegow w motocyklu ? ? ?

 

Komandosek, wytlumacz wiec na jakiej zasadzie dziala skrzynia biegow w motocyklu, mam nadzieje, ze ogarniasz temat

 

Wstaw prosze foty swojej przedniej opony, zobaczymy w jakim stopniu masz ogarniety sprzet, od samego poczatku smigam nie uzywajac miedzygazu i jakos jeszcze ani telemarka, ani podwojnego Auerbacha nie wywinalem,

 

na mechanice i budowie maszyn sie nie znam, ale coś na kształt zsynchronizowanej skrzyni jest przecież stosowane - do tego podobno sluzy sprzęgło antyhoppingowe? Czy Ty przypadkiem nie masz go w swoim bmw? :)

Nie chce mi sie isc do garazu,ale, ale, do najbliższej gymkhany(i zdjec z niej) już niedaleko a ja już jezdze w kółko by sie przygotowac.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mechanice i budowie maszyn sie nie znam, ale coś na kształt zsynchronizowanej skrzyni jest przecież stosowane - do tego podobno sluzy sprzęgło antyhoppingowe? Czy Ty przypadkiem nie masz go w swoim bmw? :)

 

Widzisz, na mechanice sie nie znasz a wypowiadasz sie. Ksztalt nie ma tu nic do rzeczy, jeszcze mniej ma tu do rzeczy sprzeglo antihopping'owe ( notabene moja " K " takiego nie posiada ) co najwyzej zasada dzialania. Skrzynia biegow w motocyklu nie musi byc zsynchronizowana, bo jej budowa jest zupelnie inna i nie zachodzi wogole potrzeba jej synchronizacji - gdyby zachodzila to conajmniej od 30 lat motocyklowe skrzynie biegow bylyby zsynchronizowane.

 

Zasada dzialana to tzw. kiln ciagnacy ( Ziehkeil ) ktory przesowajac sie blokuje zadana zebatke.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wiecej sprzęgło antyhoppingowe nie zwalnia z robienia przeygazówek przy redukcjach. Bo owszem wyrówna w koncu dzieki poslizgowi predkości wirujących elementó w sprzęgle, ale nie wyrówna prędkości obrotowych sprzęgieł kłowych.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Widzisz, na mechanice sie nie znasz a wypowiadasz sie. Ksztalt nie ma tu nic do rzeczy, jeszcze mniej ma tu do rzeczy sprzeglo antihopping'owe ( notabene moja " K " takiego nie posiada ) co najwyzej zasada dzialania. Skrzynia biegow w motocyklu nie musi byc zsynchronizowana, bo jej budowa jest zupelnie inna i nie zachodzi wogole potrzeba jej synchronizacji - gdyby zachodzila to conajmniej od 30 lat motocyklowe skrzynie biegow bylyby zsynchronizowane.

 

Zasada dzialana to tzw. kiln ciagnacy ( Ziehkeil ) ktory przesowajac sie blokuje zadana zebatke.

 

:crossy:

Nie wypowiadam się. Czym innym budowa maszyn, czym innym jazda.

Nie wiem jak można porzadnie i płynnie zrzucać biegi bez międzygazu. Może niektóre modele motocykli znoszą to dobrze - mój nie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...