Skocz do zawartości

Objazd Litwa, Łotwa, Estonia, lato 2012 zapraszam do jazdy


pilask
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wskazówki, też wydaje mi się że region jest wart uwagi, może posiadasz jakieś zdjęcia z tego wyjazdu to bym z chęcią zobaczył, a dwa to jak oceniasz mentalność tamtejszych ludzi i co myślisz o turystyce motocyklem po tych państwach, kilkakrotnie byłem motocyklem na Ukrainie i tam np nie obawiałem się o nic, a ludzie byli bardzo życzliwi, a jak to jest w były republikach nad Bałtykiem?, ponoć jest bardziej ''zachodnio'' niż ''wschodnio'' choć na Ukrainie podobały mi się miejsca jakby w ogóle nie zmienione od czasów ZSRR, grunt żeby maszyny nikt nie zawalił, bo w łeb to wszędzie można dostać heh

 

Pierwszy nocleg w małym pensjonacie w okolicy Rygi, kobieta już w łóżku, ja dopijam herbatkę oglądając TV, przychodzi gość z butelką "Napoleona" i proponuje kieliszeczek. Poszukując szkła przytargałem moją Panią i szybko zleciało do dna flaszki. Pan był Litwinem pracującym w Rydze, w rozmowie ( język polsko-rosyjski) okazało się, że wiele razy bywał w Poznaniu na targach. Kilka dni później nocowaliśmy pod Tallinem i podobnie zjawił się klient z flaszką proponując powitalny "stakanczik". Ogólnie wyjazd świetny, bez żadnych zgrzytów z tubylcami. Jeżeli lubisz nadmorskie plaże, to proponuję mały quiz - porównaj ilość mieszkańców Polski i Łotwy, a następnie sprawdź długość granic morskich obu państw. Można się lekko zdziwić.

 

P.S. Polecam również nadmorski kurort w pobliżu Rygi - Jurmala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taką samą trasę jaką planujesz, ja wraz z żonką zrobiłem w ubiegłym sezonie. Przejechalismy prawie 3300 km zaliczając Navrę i Tallin. Pogodę mieliśmy rewelacyjną, podczas gdy w Polsce cały czas padał deszcz. Nocowalismy na cempingach, tylko ostatniego dnia na dziko przy parkingu obok Góry Krzyży. Ceny i drogi podobne jak u nas. Pełen luz, w żadnym z tych państw nie stałem w korku ! Ludzie bardzo przyjaźni. Przez całą podróż nie mielismy przykrych incydentów. W miastach motocykl śmiało zostawiałem na chodniku i szliśmy zwiedzać starówki.

Na YT zamieściłem relacje z każdego dnia wyprawy. Można zobaczyc czy warto tam jechać.

 

 

Kacper, zauroczyła mnie Twoja relacja z wyprawy na Krym ! Muszę tam pojechać :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wizyty na Litwie zachęcam do odwiedzenia miejscowości Troki (jakieś 30km od Wilna), jest tam fanastyczny zamek na wyspie, do którego zachęcam dopłynąć łódką, która mozna wynajac za grosze tuż przy brzegu jeziora Galve. No i polecam sprobowania kibinai - tradycyjnego karaimskiego jedzonka, to raczej nieodzowny punkt wizyty w tym miejscu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,też wybieram się w te strony 02-16.06.12.Wpisałem temat na forum BMW pod tytułem "Republiki nadbałtyckie 02-16.06.12" w dziale wyjazdy.

Jeśli mój termin pasuje a grupa jeszcze nie skosolidowana chętnie dołączę.Wiadomość na PW lub tel. 797 030 852.

Pozdrawiam:)

P.S. Pozdrawiam kolegę z Motowyjazdów, Hilowi też wpisałem moją propozycję.

Edytowane przez jasiek1712
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,też wybieram się w te strony 02-16.06.12.Wpisałem temat na forum BMW pod tytułem "Republiki nadbałtyckie 02-16.06.12" w dziale wyjazdy.

Jeśli mój termin pasuje a grupa jeszcze nie skosolidowana chętnie dołączę.Wiadomość na PW lub tel. 797 030 852.

Pozdrawiam:)

P.S. Pozdrawiam kolegę z Motowyjazdów, Hilowi też wpisałem moją propozycję.

 

Witam,coś dziwnie ucichł temat. No czasu jeszcze sporo ale trzeba by było pomyśleć o ruskiej wizie jak miałby być Kaliningrad i ewentualnie St.Petersburg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po dogłębniejszym zbadaniu tematu wiz do ruskich odpuszczam Kaliningrad i St.Petersburg, odkładam to na inny termin.

Pozostaje więc LT,LV,EST. Tam też jest co oglądać,oby tylko pogoda dopisała. Termin bez zmian . 02-16.06.

Pozdrawiam.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten termin też by pasował, może nawet lepszy, bo wkońcu lipiec uchodzi za miesiąc deszczowy a przydałaby się ładna pogoda na wyjazd, no mnie też pasuje, więc jesli jesteś pewny to można jechać, może uda się kogoś jeszcze znaleźć do jazdy, pozdrawiam.

 

Tak mniej więcej widzi mi się plan podróży na mapie, wychodzi ok 2600 km dużą częścią wybrzeżem

https://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Parczew&daddr=Wilno,+Okr%C4%99g+wile%C5%84ski,+Litwa+to:Daugavpils,+Daugavpils+pils%C4%93ta,+Latvija+to:R%C4%93zekne,+R%C4%93zeknes+pils%C4%93ta,+Latvija+to:Tartu,+Estonia+to:Narva-J%C3%B5esuu,+Estonia+to:Tallin,+Estonia+to:Haapsalu,+Estonia+to:Ryga,+%C5%81otwa+to:Kolka,+Dundagas+novads,+%C5%81otwa+to:Ventspilis,+Latvija+to:Liep%C4%81ja,+Liep%C4%81ja+pils%C4%93ta,+Latvija+to:K%C5%82ajpeda,+Okr%C4%99g+k%C5%82ajpedzki,+Litwa+to:August%C3%B3w&geocode=Fc73EwMdYG5dASk9eHBjEDAiRzHkHF-bS4MXJA%3BFWp-QgMdGL6BASn1CGRc-5PdRjFA3OlwjNEABA%3BFWuJVAMdPKGUASnbyQH_MJTCRjHwB_Nozc8ABA%3BFbw4XgMd7wyhASkP8AE38RXCRjEp-RT1_KsYGg%3BFR6regMdYqKXASn3PV3V2DbrRjEQbfwYbbMABA%3BFek9iwMdP9mrASkBsIXvtDiURjHwY_wYbbMABA%3BFQIGiwMdLbR5ASm_FlbfmZSSRjFwYvwYbbMABA%3BFZdXgwMdGDdnASmNA7SedKfyRjEwZvwYbbMABA%3BFRvuZAMdX81vASntPQflsM_uRjEw_vJozc8ABA%3BFX4VcQMdX6xYASmp6hscmQLuRjEAI_Nozc8ABA%3B%3B%3B%3B&abauth=1ddbc841:k5uQ8ZhvtHZvJH2s5mq1UXbJVcI&aq=0&oq=august%C3%B3w&vps=16&ei=w7OyT4irOoSD4gT7z8C9Dw&jsv=414b&sll=57.385783,24.521484&sspn=5.972661,14.128418&vpsrc=6&hl=pl&mra=ls&num=10

Edytowane przez pilask
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też się wybieram w podobną trasę ale w końcówce sierpnia ( jazda samotna) bo ciężko kogoś znależć . Yamahe XV 500 1990 rp.pzdr Zajebistego latania życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...