Skocz do zawartości

Silnik i Sprzęgło.. Bolec.


Alan Dydeek Weiss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, napotkał mnie jeden problem, a w sumie dwa. Przy zakładaniu prawego kartera na silnik, zauważyłem że na stołku leży jakaś śróbka/bolec. Nie mam pojęcia skąd on wypadł ani do czego on służy. Również zauważyłem że sprzęgło chodzi za gładko, przed rozkręceniu kartera chodził cięzko, raczej jak każde sprzęgło. Więc może ten bolec miał coś wspólnego ze sprzęgłem. Również załączam zdjęcia. Prosze o Pomoc!

 

1.http://postimage.org/image/popjqfn27/

2,http://postimage.org/image/pfrz0ia9r/

3,http://postimage.org/image/axursiiyn/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jaki to motocykl?!

 

 

Po drugie - w takim syfie jak widać na zdjęciach ten silnik długo nie polata. Jeśli w ogóle. Piasek i kurz jest nie zalecany.

 

Po trzecie - to coś wygląda jakby kawałek popychacza sprzęgła.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Nie mondruj koledzy chcą Ci pomóc! Na pisz typ model i rok motoru możesz tym pomóc sobie i innym w przyszłości. 2 jeżeli silnik chodził idealnie po co go ruszałeś ? Wymyj silnik w środku bo straszny wygląd oleju i jakiegoś piasku lub czegoś nie służy długiemu i bezproblemowemu użytkowaniu!# Na zdjęciu widać nawet trzy otwory do których możesz dopasować średnice owego wałka !Szanuj innych na forum i oni będą Ci chętniej pomagać .Lewa w góre!

Edytowane przez tomasz wloch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogł byś dokładniej wskazać te otwory?

Rozbierałem go ponieważ oddawałem go do pomalowania.

Marka to jest Zongshen 250. Pewnie nic wam to nie mówi bo nie jest to popularny silnik.

 

Dawid dzięki za konkretną pomoc. Jutro spróbuje

nie ma sprawy.bolec od wysprzeglika zawsze wchodzi w walek na ktorym jest sprzeglo i tam masz go umiescic.czasmi sa dwa lub trzy bolce miedzy ktorymi sa kulki lozyskowe.ale skoro ci tylko to wypadlo to wkladasz to w otwor na walku na ktorym jest sprzeglo.pozdro Edytowane przez Dawid1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy.bolec od wysprzeglika zawsze wchodzi w walek na ktorym jest sprzeglo i tam masz go umiescic.czasmi sa dwa lub trzy bolce miedzy ktorymi sa kulki lozyskowe.ale skoro ci tylko to wypadlo to wkladasz to w otwor na walku na ktorym jest sprzeglo.pozdro

 

Ale wydaje mi sie że już go wkładałem tam i nie chciał cały wejsc.. i nie mogłem kartera włożyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to że jak zakładam zasłone to te 'łapa' chodzi normalnie, jak by wgl nic nie robiło.

Zdjęcia pokrywy dodam jutro a narazie taki mały diagram.

 

http://postimage.org/image/i9946z9tr/

 

Jak widać w punkcie A zaczepiana jest linka i idze ona do Punktu B czyli do tej 'łapki'

W pokrywie wszystko wygląda na to że jest to kierowane do Punktu C. Jeszcze jutro dodam dokładniejsze zdjecia karteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi sie że już go wkładałem tam i nie chciał cały wejsc.. i nie mogłem kartera włożyc?

Też mi się wydaje, że jest to popychacz sprzęgła i powinien wchodzić w otwór sprzęgła. Zrób fotkę dekla, może masz wysprzęglik źle ustawiony?

Ile brakuje by dekiel doszedł? Jeśli jest to 1-2mm, to może być napięcie wstępne sprężyn i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moto działało, zanim podkusiło cię by zdejmować dekiel?

Mam nadzieje, że z tego piasku to wyczyściłeś silnik. Może musisz jeszcze podregulować sprzęgło? Uszczelkę pod dekiel wsadziłeś tej samej grubości?

Jeśli przetaczasz powoli motocykl to biegi też nie wchodzą?

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...