Skocz do zawartości

Sprzęgło wali o obudowe.


Gość rafal.grom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafal.grom

Witam! Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnych problemów więc zakładam nowy temat.

U mnie sprawa jest o tyle dziwna że sprzęgło mimo dosyć mocno porysowanego stożka na wale po dokręceniu kosza z siłą ok. 80Nm nie ślizga się wcale, ale nie o tym chciałem pisać.

Problem który mi doskwiera to uderznanie kosza sprzęgłowego o obudowe w miejscu gdzie znajdują się te podkładki zabezpiedczające (tak że są one troche poszarpane). Jeżeli chodzi o dekiel to slądy są widoczne na 2 czy 3 garbach które pewnie są odlane dla wzmocnienia dekla. Wszystko jest raczej w porządku do momentu przekroczenia ok. 4000 obr. (pewnie ma to związek z siłą odśrodkową).

Jeszcze jedno co zauważyłem to brak jednej z podkładek, a mianowicie tej za koszem sprżegłowym a przed łożyskiem igiełkowym (jak się dowiedziałem powinna to być podkładka sprężynująca), ale przecież ona by odsuneła kosz jeszcze bardziej w strone dekla. Zauważyłem też luz poosiowy wału tak ok 5mm. nie wiem co robić. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cut]

Zauważyłem też luz poosiowy wału tak ok 5mm. nie wiem co robić. Pomóżcie.

 

Dziwna sprawa z tym luzem. Wal fizycznie nie moze miec takiego luzu, poniewaz w skrzyni korbowej nie ma tyle miejsca po bokach walu, zeby mogl sie przemieszczac az o 5 mm. Napisz jeszcze czy sprzeglo trze o obudowe czolem, czy obwodem. Czolem nie powinno trzec pod obciazeniem, bo wtedy sily osowe dzialajace w przekladni powoduja przesuniecie walu w prawa strone silnika. Wiec jezeli trze elementami wystajacymi na obwodzie to jest pare mozliwosci:

1.Jak napisal Rysiek24: mozesz miec krzywy wal - sprawdz bicie czopa, luzy na lozyskach glownych - nie powinny miec duzego wplywu, chyba ze sa dardzo duze.

2.Luz na lozysku igielkowym.

3.Poodginane na zewnatrz podkladki zabezpieczajace - dogiac do kosza.

4.Moze halas nie pochodzi od sprzegla tracego o obodowe, a slady wytarcia byly juz wczesniej.

 

 

pozdr.

Luk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie w 150 tez ocierało i to były te podkładki zabezpieczajace, w dekielku wyrysowały mi ładne kułeczko, aha jeszcze łancuszek sprzegłowy ocierał mi o dekiel, no ale juz wszystko jest ok łancuszek wymieniłem podkładki zeszlifowałem i pod dekiel załozyłem uszczelke.

 

pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA Tez MAM Dekielek ladnie zrysowany........Kulko jak od Cyrkla ;)

 

Ale Wymienilem Cale sprzeglo kOmpletne....(tamto nadawalo sie na smietnik)....

 

I Teraz jest git!!!

Pozdro!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi skad zdobyc te podkladki zabezpieczajace? Ja je wykonalem sam z blachy o grubosci 1mm ale po pewnym czasie ten jezyczek co sie zagina urwal sie...wykonalem druga taka sama podkladke i obawiam sie ze znowu bedzie to samo...

pytalem w sklepach ale nie ma czegos takiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal.grom

To znowu ja ! Jeżeli chodzi o łożysko igiełkowe to rzeczywiście jest coś nie tak bo pod wpływem dicisku jednej podkładki zdeformowało się i jakby podpiekło od strony wału. Pytałem o takie łożysko w sklepie tj i o podkładki ale nie mają tego. łożyska na wale nie mają jakiegoś wyczuwalnego luzu ale może sam wał rzeczywiście jest żle złożony bo tego typu historie zaczeły mi się dziać po jego regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...