Skocz do zawartości

KTM EXC 450 MODEL 2012 OPINIE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, założyłem ten temat by zaczerpnąc opini na temat exc 450 z modelu 2012. Przeszukując internet znalazłem tylko recenzje na motogenie i scigaczu lecz wiadomo wszystkie wady i odczucia riderów nie są tam wypisane, jest to wręcz opisane "ksiązkowo" jak życzy sobie tego producent. Chce się przerzucic na 450 wlasnie z modelu 2012, wczesniej jezdziłem 530 i doszedłem do wniosku ze jest to motocykl zbyt cięzki i zupełnie niedostosowany do terenów w ktorych się poruszam. Prosiłbym o opinie osóby które miały styczność z 450, są jej szczęśliwymi posiadaczami lub kiedykolwiek jezdzili na tym sprzecie. Jak spisuje sie wtrysk i czy jest on w miare dobrej "jakości"?? Czekam na odpowiedz i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jezdzilem 450/500 rok 2012 bo sam mam 530exc model 2011, ale z tego co rozmawialem z goscmi z KTM Olsztyn to roznica jest olbrzymia w prowadzeniu nowych modeli, na papierze w zasadzie masa jest taka sama, ale podobno odczucia w czasie jazdy zupelnie inne. Ja osobiscie mysle o EXC500 ale w zasadzie dopiero za 1-2lata, bo szkoda mi 530ke sprzedawac po jednym sezonie. Problemow 450/500 2012 nie ma, jedynie z tego co pisza to trzeba bardzo uwazazc na czystosc paliwa, potrafi sie wtrysk zapychac jak jest paliwo zlej jakosci albo brudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nawet na amerykańskich forach modele na 2012 są dość świeże. Pojawiają się opisy podstawowych modyfikacji w stylu zdejmowania eko zaworków i innego badziewia. Opisy z użytkowania i ewentualne usterki na razie się nie pojawiają lub są zdawkowe w stylu "Motocykl działa, jest zaje...biście" .

Za to wyczytałem, że częstym problemem jest syf w baku będący pozostałością po odlewaniu zbiornika, który blokuje pompę paliwa. O wadliwym działaniu samego wtrysku jeszcze nie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótce: zawias rewelacja, dwukomorowy, potężna progresja, kultura pracy rewelacyjna, trakcja o niebo lepsza niż chociażby w 2011. Silnik to nowa konstrukcja, mniejsza, lżejsza, jeden obieg oleju, mechaniczny napinacz łańcucha rozrządu, tłok kuty. Wtrysk rewelacja, reakcja na gaz natychmiastowa, bardzo małe zużycie paliwa, na kierownicy 2 mapy zapłonu a pod fotelem 10 ustawień na różne warunki pogodowe i nawierzchnie, możliwość wpięcia się i zaprogramowania nowej mapy. Pozycja za kierą agresywna, bym powiedział zbliżona do crosówek. Moc przeraża nawet na oryginalnym wydechu, potężny strzał od samego dołu, zero przyduszeń, dławień itd. Motocykl prowadzi się rewelacyjnie zarówno w zakrętach, na podjazdach, zjazdach czy trialowych przeszkodach. Powiem tak, po jeździe tym motocyklem nie chce się już siadać na modele 2011 i niżej. O pierdołach typu nowe felgi, airbox, handbary itd. nie będe pisał bo wszyscy widzą różnice. Model który opisuję to 500 exc, 450-tkę różni tylko ciut mniejsza moc, która przy niskich biegach jest niezauważalna w stosunku do 500. Jeśli masz kase to bierz, napewno będziesz zadowolony. Przy przebiegu ponad 50 godz. jak narazie zero awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Własnie marzy mi się taka fura. A słyszeliście o "zbiorowym" kupnie? Polega to na tym ze np 3 osoby chca kupic EXC 450 i umawiaja sie. Zamawiamy 3 bryki u jednego z delarów i dostajemy rabat za tak duzy zakup! Moze jest osoba na tym forum która równiez jak ja jest chętna do kupienia nowej EXC 2012. Moglibysmy sie dogadac i razem potargować cene z dealerem. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

maserlw, kupiłeś już moto? jak tam temat się rozwija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Własnie marzy mi się taka fura. A słyszeliście o "zbiorowym" kupnie? Polega to na tym ze np 3 osoby chca kupic EXC 450 i umawiaja sie. Zamawiamy 3 bryki u jednego z delarów i dostajemy rabat za tak duzy zakup! Moze jest osoba na tym forum która równiez jak ja jest chętna do kupienia nowej EXC 2012. Moglibysmy sie dogadac i razem potargować cene z dealerem. Co o tym myślicie?

Czy można dołączyć do grupy?Ale chciałem kupić synowi sx50 i trochę części i spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maserlw, kupiłeś już moto? jak tam temat się rozwija?

 

 

Niee jescze nie kupiłem sprzętu zbieramy osoby chętne mamy jedną osobe z tego forum. Możę skusisz się z nami na nową 2012??

 

duża będzie różnica w cenie?/

 

Nie wiem jaka bedzie różnica w cenie ale na pewno bedzie. Narazie czekam na zgłoszenia osob by rozmawiac z dealerem.

 

Czy można dołączyć do grupy?Ale chciałem kupić synowi sx50 i trochę części i spodnie.

 

 

Oczywiście, że mozna dołaczyc do grupy na PW wyślę Ci swój numer Gadu bedziemy mogli sie dogadac i dopytasz co bedziesz chciał.

Edytowane przez maserlw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee jescze nie kupiłem sprzętu zbieramy osoby chętne mamy jedną osobe z tego forum. Możę skusisz się z nami na nową 2012??

 

 

 

Nie wiem jaka bedzie różnica w cenie ale na pewno bedzie. Narazie czekam na zgłoszenia osob by rozmawiac z dealerem.

 

 

 

 

Oczywiście, że mozna dołaczyc do grupy na PW wyślę Ci swój numer Gadu bedziemy mogli sie dogadac i dopytasz co bedziesz chciał.

Nie Nie to był żarcik.Potrafię sobie sam poradzić dealerem.Z praktyki z takich spółek nic nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee jescze nie kupiłem sprzętu zbieramy osoby chętne mamy jedną osobe z tego forum. Możę skusisz się z nami na nową 2012??

 

 

ja chce kupic nowa exc500, ale to dopiero na koniec tego lub przyszlego sezonu. Dopiero od roku mam moja 530exc, a w dodatku w listopadzie zrobilem remont gory silnika i dalem przod/tyl zawieszenia do serwisu. Wiec troche kasy wlozylem i szkoda mi teraz sprzedawac. Ale kupie 500exc wkrotce, bo strasznie choruje na to moto.

 

Aha, no i z USA idzie wiekszy zbiornik paliwa 13L :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce kupic nowa exc500, ale to dopiero na koniec tego lub przyszlego sezonu. Dopiero od roku mam moja 530exc, a w dodatku w listopadzie zrobilem remont gory silnika i dalem przod/tyl zawieszenia do serwisu. Wiec troche kasy wlozylem i szkoda mi teraz sprzedawac. Ale kupie 500exc wkrotce, bo strasznie choruje na to moto.

 

Aha, no i z USA idzie wiekszy zbiornik paliwa 13L :icon_biggrin:

Myślę że kol. może Cię dołączyć do grupy i zdeklarować dealerowi że kupisz wkrótce moto.I rabat będzie czekałna Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Nie to był żarcik.Potrafię sobie sam poradzić dealerem.Z praktyki z takich spółek nic nie wychodzi.

 

 

Z takim podejściem na pewno.

 

Kris faktycznie szkoda byłoby oddawać wypieszczona furę a na pewno nie odzyska się pieniedzy ktore włożyło się w remont. Ja planuje cos kupić na nadchodzący sezon tak wiec pewnie nie uda nam sie zgrać. Szukałem wersji Six Days ale podobno juz mogę zapomnieć...

 

Myślę że kol. może Cię dołączyć do grupy i zdeklarować dealerowi że kupisz wkrótce moto.I rabat będzie czekałna Ciebie

 

 

Jawa ale nie rozumiem Twojej aluzji i ironii. Wiele ludzi kupuje tak samochody komputery i inne rzeczy bo wychodzi to znacznie taniej. Jeżeli nie chciałeś się dołączyć do grupowego zakupu to po co poruszasz temat i robisz głupie zarty?

Edytowane przez maserlw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...