Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam takie pytanie: jak zachowuja sie wasze sprzety przy predkosci powyzej 200km/h? gadalem z ludzmi ze u niektorych wystepuja jakies drgania kierownicy,bujanie itp,co ciekawe motocykle nieco bardziej rozwiniete technicznie , a jak to jest u was?

dodam ze moj sprzet nielubi wzdluznych nierownosci(jak kazdy chyba)i przy tych predkosciach prowadzi sie jak po szynach,a myslalem ze powyzej 200 ciezko utrzymac moto na drodze...

przy zmianie pasa na koleinach tez "ciagnie wam dupe"? >tzn nakby zostawala na poprzednim pasie,takie opoznienie....

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w moim poprzednim sprzęcie (GSXR 750 W) zapinałem 200 km/h i jakoś nie robiło to na motocyklu wrażenia, zachowywał się poprawnie:) No grubo powyzej 200, to już było coś i ten krajobraz jakoś tak szybko umykał i jakby ruch zamierał na drodze:)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 200 jest jeszcze OK(sorki było...). To jest koniec trójki.

Przy tej prędkości motorek prowadzi sie dobrze i stabilnie, na tyle stablinie że pokonywałem nawet wielokrotnie łuki z prędkością 200-220 i to nawet z pasażerem...

Nerwowy zaczyna(zaczynał) robic się dopiro przy prędkości w okolicach maxymalnej to jest gdzieś ok. 240(nieco poniżej) sie zaczynało( max to ok.250) i wtedy motorek był już odrobin nerwowy. Druga sprawa że aerodynamika mojej leciwej CBRki nie była tak dobra jak dzisiaj i toteż napewno nie pozostawało bez wpływu na prowadzenie...

 

Jasne że przy 200jest inaczej niż przy 100 ale chodzi o to że wszystko nadal jest pod kontrolą tylko trzeba sie bardziej skoncentrować bo wszystko dzieje sie dużo szybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lapiecie czasem "rybke" podczas ostrego hamowania? mi sie tak raz zdazylo, jak musialem szybko zejsc z 200...tir mi wyjechal :)

 

aha co znaczy "unoszenie motocykla" ped powietrza podnosi(niedoslownie-wiadomo) przod motocykla? u mnie jest odwrotnie czuje jak mnie dociska do gleby...

 

dolny i mocowanie przedniego blotnika w kasztalcie spojlera i pluzek pod silnikiem jest forma ozdoby czy wplywa na aerodynamike motocykla? w jakims stopniu napewno ale czy znacznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no niezle se wymiatacie ja sie jakos boje smigam na zygzaku a od 140 jusz czuje dyskomfort 190 to jusz jak dla mnie narazie max a moto do 240 poleci spokojnie moze k iedys dojde do 200 ale ja tam sie nie spieszze mi sie najlepiej jezdzi kolo 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki nie chwyciłem, ale kiedyś z prawego pasa wyskoczył mi pewien pan w oplu vectrze. Leciałem jakieś 240 km/h.Chwyciłem za hebel i usiłuję wyhamować,ale jakoś tak bezskutecznie.Bałem się że od gwałtownego hamowania przy takiej prędkości wywine figurę.Wiecie przy takiej prędkości raczej nie myśli się o maksymalnym wykorzystaniu przyczepności i hamowaniu na granicy poślizgu,tylko o przetrwaniu :) Dobrze, ze koles był jakiś kumaty i szybko wwskoczył na poprzednio zajmowany pas,bo w przeciwnym wypadku przeciąłbym mu przednim kołem zderzak na dwa kawałki:DW trakcie hamowania kumpel trochę mocniej się do mnie przytulił, a jak odpuściłem hebel, to redukcja i dalej ogień:)Miał tam mały dancing:)

A co do tych owiewek,pługów i innych spojlerów, to wydaje mi się ze z pewnością nie są tam zamontowane od parady i jakąś funkcję muszą pełnić:)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...