Skocz do zawartości

Arai RX-7 GP, Shoei XR1000, Shoei X-spirit czy Suomy Extreme?


Rekomendowane odpowiedzi

ja zrobiłem ponad 70 tys w AGV GP-TEch i byłem bardzo zadowolony z aerodynamiki i wentylacji. Kask oczywiście był głośniejszy niż XR100, ale za to o wiele bardziej comfortowy niż xspirit kumpla, który po każdej przejażdżce miał "czerwone uszy" od zakładania i ściągania.

 

Aktualnie mam Suomy Excel i zrobiłem w nim ok 15 tys km. kask podobny jak GP-Tech, tzn zero turbulencji przy licznikowym 299, trochę lepsza wentylacja niż GP Tech, trochę głośniejszy niż GP-tech, ale za to... o wiele, wiele bardziej wygodniejszy - ubrałem garnek i już nie chciałem go ściągać - po prostu leży jak jakiś kask przeznaczony do turystyki.

 

W offradzie również w tym roku zaufałem suomy i muszę napisać, że jakoś wykończenia oraz wygoda w tych kaskach jest 1 klasa!

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem Suomy Extreme (chyba poprzednia wersja Excela, albo nawet to samo - może kwestia roczników?) i leży rewelacyjnie na mojej głowie. Waga bardzo fajna i cena w kosmos niska, bo niecałe 1600 zł (mają kilka ostatnich sztuk, więc zerowy wybór grafik i tylko 3 rozmiary, ale na mnie jest idealny).

 

Jednak: podobno jest dość głośny w stosunku do Shoei i Arai. Nie ma pin-locka - jak działał Ci ten antifog fabryczny?

 

Pogoda łaskawa, więc jak pisałem, dziś wyskoczę i spróbuję się przejechać w Araiu i w tym Suomy. Może sobie palców nie odmrożę... następna okazja może być w marcu niestety, cholera wie.

 

Jeszcze raz dzięki za wszelkie rady, naprawdę są pomocne!!!

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, gdzie w wawie można to przetestować. Muszę poszukać, bo też chętnie bym się przejechał - może te Wasze "głośne" to i tak grobowa cisza z porównaniem do mojego Nolana i poprzednich wynalazków, w których jeździłem :). Tak czy siak idę skręcać motorynkę i sprawdzę to, co mogę dziś. Jak któryś będzie super to i tak będę miał dylemat z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałeś o antifoga - działa bardzo dobrze..Ani razu nie zaparował i sprawował się świetnie (ani razu nie zaparował).

MAm do niego również szybkę czarną i też nie paruje (zapewne dużo w tym wentylacja pomaga.

Pamiętam jak kupiłem go w jakoś w wakacje i ruszyłem z nim na głowie - masakra!!!! nigdy nie przypuszczałem, że jak otworzy się wentylację, to można mieć uczucie, żę ktoś mi po głowie robi masaż wężykiem z nadmuchiwanym powietrzem ;)

Uczucie jak otwiera się górną wentylację i zamyka jest niepowtarzalne.

Wygoda jak pisałem wcześniej też 1 klasa.

 

=1600 zł to naprawdę świetna cena, zwłaszcza że porównujesz to do kasków, które kosztują ponad 2000 zł.

Ja mam malowanie EXCEL Wall street.

 

AA i co ważne - fabrycznie jest taka fajna kolorowa szybka..

 

Bierz suomiaka i się nie zastanawiaj.

 

A ja mam nieodparte wrażenie, że Suomy ewidentnie ma zerżnięty design z Arai. Nieprawdaż? Wizualnie bardzo podobne.

 

i z tym się nie zgadzam. Jak ubierałem na próbę Arai AX7, to wrażenie na głowie jakbym miał jakiś stary zabytkowy kask z MZ, poza tym AX7 wydaje się na głowie dużo większy.

 

A jak ubieram suomy, to tam jest bardzo mocno zabudowana szczęka kask bardzo głęboko siedzi i wydaje się być zgrabniejszy.

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Każdy ma inną głowę, moja pasuje tylko do Shoei, a też chciałem Arai. Jednak po przymiarkach jest mi niewygodnie.

Dlatego należy udać się do sklepu, założyć na baniak kaski które Cię interesują. I wtedy decydować.

Arai jest bardzo głośny, Shoei jest głośny, Schuberth Sr1 w miarę cichy, ale ma gówniane malowania.

Poszukaj sobie X-spirit 2 w tym malowaniu. http://www.motocykl-...omizawa-tribute

Dla mnie dzieło sztuki.

 

Jeździłeś w SR1?

Swego czasu sie nad nim zastanawiałem. Za uszami ma dziury na zewnątrz z kratkami(element wentylacji) i cos malo prawdopodobne żeby to rozwiązanie było ciche. Na zdrowy rozum powinno byc w nim bardzo głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, gdzie w wawie można to przetestować. Muszę poszukać, bo też chętnie bym się przejechał - może te Wasze "głośne" to i tak grobowa cisza z porównaniem do mojego Nolana i poprzednich wynalazków, w których jeździłem smile.gif. Tak czy siak idę skręcać motorynkę i sprawdzę to, co mogę dziś. Jak któryś będzie super to i tak będę miał dylemat z głowy.

 

Słuchaj z tego co pamitam w Shoeiu mozna sie przejechać biorąc go z siedziby shoeia, właź na polska strone i dzon moze cos uzyskasz ;)

A co do Schubertha SR1 to z tego co pamietam Hyba Honda Na prymasa ma testówki.

 

a ja jako uzytkownik X spirita II cos o nim opwiem ;) kask jest glosny ale nie do przesady na miasto bez zatyczek, w trase koniecznie, wieksze predkosci znosi bardzo dobrze nawet jak łba sie niechce za szybe chowac ;) wygoda? dla mnie ideał ale kazda bania jest inna

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...