Skocz do zawartości

Ubrania nieśmiertelnego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mimo abstrakcyjnego tytułu pewnie się domyślcie o co może mi chodzić. Mianowicie w najbliższym czasie zamierzam kupić enduro do śmigania czysto w terenie, w szczególności górsko-leśnym. Z czystej ciekawości zastanawiam się jaki byłby koszt zakupienia pełnego kompletu, tj. kask, gogle,zbroja na siatce lub piance, ochraniacze karku, ochraniacze kolan, buty oraz rękawice. Zależy mi na tym, aby był to sprzęt najwyższej klasy bezpieczeństwa. Nie zawsze przemawia za tym najwyższa cena, gdyż zbroje dainese mimo wysokiej ceny wg. mnie posiadają niewystarczająca ochronne obręczy barkowej, która np. posiada EVS Ballistic Jersey, lecz w której jak słyszałem podczas silnej gleby przesuwają się ochraniacze łokci całkowite je odsłaniając. Nie zależy mi też na jakichś cudach bajerach typu ultra lekkie stopy z włókien węglowych itp. ma to być jak najbardziej bezpieczne i niezawodne. Buty oczekuje żeby były jak najbardziej sztywne, jak sidi, gdyż wiadomo jak się kończą gleby na bok gdy motor np. przygniata stopę podnóżkiem.

Aby zachować wszystko w granicach rozsądku dałoby radę taki komplet zmieścić w 5-7tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieścisz się

buty nie koniecznie najwyższej klasy, średnia półka jest już przyzwoita i swoje posłuży

musisz wziąć pod uwagę że noga w bucie też może się uszkodzić a wtedy tylko cięcie

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że na takich rzeczach jak buty i kask nie ma co oszczędzać. Takie porównanie mam buty sidi saber czy średnia półka, ogólnie but bardzo dobry i sztywny, ale po tym jak kupiłem alpinestary tech 8 to stwierdzam , że sidi są "miękkie" jak kalosze. Dodam że w sidi złamałem stope w kostce . Kask polecam Ci z wyższej półku fox v3, airoh avioator lub stelt albo shoei vfx-w. Waga, system wentylacji i materiały na wyściółke nie spotykane w niższych modelach a i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. No i co jeszcze ważne to ortezy kolanowe, tu nie ma co oszczędzać bo może się okazać że mimo najtańszych ortez więzadła powiedziały papa i tu się może okazać że nie będzie możliwości wrócić na moto. Rozejrzyj się za evs web lub asterisk cell. Jeżeli nie masz awersji do rzeczy używanych to da rade wyrwać rzeczy w bardzo dobrej cenie i w bardzo dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za porządną odpowiedź. Dokładnie, ze zdrowiem nie ma co oszczędzać, widziałem parę egzemplarzy takich używanych sprzętów, zazwyczaj sprzedawały je osoby po rożnych glebach, i może na pierwszy rzut oka było wszystko ok, ale np. w zbrojach ochraniacz klatki był mocno zużyty, niektóre ochraniacze były już lekko przesunięte, więc uważam że nie ma chyba co ryzykować - ewentualnie jeśli trafi się naprawdę fajna sztuka. Pomysł na buty już w takim razie mam, ortezy kolanowe również, kaski też dobre, brakuje mi teraz jedynie zbroi. Myślałem nad następującymi Dainese Wave II, Thor Impact, 661 Pressure Suit Pro, EVS Ballistic Jersey,

Alipnestars Bionic II. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to prawda z tymi używanymi rzeczami, ale nie należy ich skreślać. Ja np w zeszłym roku kupiłem za tysiąc złoty ortezy evs web w super stanie , mam je do tej pory i już kilka razy uratowały mi kolano. W tym roku kupiłem buty tech8 za 500 zloty praktycznie nówki, tylko że stary model z nowymi kapciami wewnętrznymi i podeszwami, do tego dostałem parę pasków i innych pierdół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...