Skocz do zawartości

Męska kurtka dla kobiety, oraz wymiana suwaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy chciałbym prosić o w miarę szybką poradę, czy jeżeli rozmiar z tabeli zgadza się mniej więcej z wymiarami ciała kobiety, to można kupić męską kurtkę dla kobiety? Jak to będzie wyglądalo?

 

Il może kosztować wymiana suwaka w kombinezonie? Czy da się taki suwak naprawić? podobno się rozerwał, gdy grubszy gość chciał się zasunąć.

pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Edytowane przez matisl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość damskich kurtek (zwłaszcza skórzanych) ma krój bardziej odpowiadający ciału w kształcie "klepsydry" (wąska talia + biust), więc męska w podobnym rozmiarze może być luźna nad biodrami i ciasna w klatce piersiowej. Większa o rozmiar niekoniecznie będzie trafiała ochraniaczami na łokcie. W tekstyliach będzie podobnie, tylko nie tak ściśle bo ciuchy z cordury same z siebie są nieco mniej dopasowane.

 

Kobieta w dobrze dobranej kurtce będzie wyglądać znacznie lepiej niż w męskim flaku :)

 

Wymiana suwaka to groszowe sprawy, w tekstyliach to zależy od miejsca ale ja nigdy nie płaciłem więcej niż 10-15 zł, zresztą w skórzanych butach też chyba tyle sobie szewc zawołał. W skórzanej kurtce będzie może parę złotych więcej.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, raz do swojej kurtki (tex) r. 50 włożyłem podpinkę z tego samego modelu w damskim rozmiarze 40 i była prawie identyczna. Omyłkowo raz przymierzyłem też spodnie 38 (noszę 48) i nieznacznie bardziej opinały uda, ale poza tym było w porządku. Ze skórą jest trochę trudniej bo kobieta w męskiej kurtce nie wygląda tak fajnie jak w męskiej koszuli o poranku :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja panna ma męską kurtkę Revita. Już pomijając to, że sobie wzięła o rozmiar za dużą (bo nie docierało, że nie może być luźne mimo wielokrotnego tłumaczenia), to:

- rękawy są trochę za długie (ochraniacze prawidłowo leżą) - w sensie mankiety zachodzą na dłonie

- w barach trochę za szeroko

- w tyłku trochę za wąsko

Generalnie można ale jest wielkie prawdopodobieństwo, że będzie wyglądać jak Robocop. Jeśli to ma być z oszczędności to ja Ci dobrze radzę - kup damską, bo i tak za sezon stwierdzi, że chce coś, w czymś bardziej kobieco wygląda i taka to będzie oszczędność.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jezeli wg tabeli rozmiar sie zgadza, to problemu moze niebyc. Pytanie tylko w jakiej wielkosci airbag'i matka natura ta kolezanke wyposazyla ?

 

Jezeli kolezanka jest typem BMW - Brett mit Warzen ( w wolnym tlumaczeniu - rowna jak decha do prasowania ) to moze bedzie to jako tako wygladalo :icon_mrgreen:

 

W przeciwnym wypadku z estetyka moze byc problem :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kupna męskiej kurtki dla kobiety - absolutnie nie polecam. Kiedyś sama kupiłam sobie męską kurtkę, bo damskich nie było w takich kolorach, jakie mi pasowały. Założyłam ją może 2-3 razy. Po prostu nie pasowała - tu coś odstawało, tam nie przylegało.

Nie sądzę, aby dziś była to konieczność - wybór damskiej odzieży jest zdecydowanie większy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy chciałbym prosić o w miarę szybką poradę, czy jeżeli rozmiar z tabeli zgadza się mniej więcej z wymiarami ciała kobiety, to można kupić męską kurtkę dla kobiety? Jak to będzie wyglądalo?

A po co takie sztuki? Jak rozmiar nietypowy :rolleyes: to udaj się do pracowni krawieckiej, tam zmierzą co trzeba i uszyją na wymiar. W Warszawie to załatwia Madis Sport, trzeba poszukać w swojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...