Skocz do zawartości

Szukam piaskarki, spawarki i wyciągu lakierniczego


kubagsx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

 

Jak w temacie... Preferuję rzeczy solidne a nie tanie, więc

 

1. piaskarka do 1300 zł

2. spawarka do 3000 zł

3. wyciąg lakierniczy (może być mocno używany, pomieszczenie do 20 m2) do 500 zł

 

Co polecicie?

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego rodzaju spawarka ma być? Do czego ma służyć. Najbardziej uniwersalną metodą spawania jest TIG bo pospawasz tym i ramę motocykla i cienki zbiornik paliwa a nawet alu jeśli potrafisz spawać a spawarka ma opcję spawania zmiennym prądem.

 

Z TIG`ów polecam markę Dedra, niecały tysiak kosztuje. Miałem z nia styczność i jest bardzo fajnym sprzętem. Ładnie pracuje, ładnie się tym spawa i jest bardzo przyjazna użytkownikowi. W Castoramie bodajże 800-900zł kosztuje, do tego musisz dokupić butlę gazową (200-300zł) i napełniać ją czystym Argonem co jakiś czas, koszt to ok.50zł za małą butlę. Będziesz jeszcze potrzebował przyłbicę samościemniającą ok.200zł, też Dedra, pracowałem z taką na produkcji ogrodzeń i wiem że jest super. Taka srebrnego koloru, oznaczenia nie pamiętam. Licz się z tym że porządny TIG np.Kemppi zaczyna się od 7k zł. TIG to zarazem najłatwiejsza metoda spawania lecz trzeba mieć pewną rękę i spędzić trochę czasu na nauce. Jedno drgnięcie ręki i musisz od nowa ostrzyć elektrodę. Na początku spędzisz więcej czasu przy szlifierce niż przy spawarce. Ale jak już ogarniesz to będzie luzik. Metoda najbliższa spawaniu gazowemu.

 

Jeśli masz do spawania jakieś pieprzoty raz na jakiś czas to wystarczy MAG na 220V. Da się nimi spawać amatorsko, pod warunkiem że jej nie zagrzejesz bo jak maszyna się zgrzeje to staje się upierdliwa.

 

 

Spawarkę elektrodową odradzam jako najmniej uniwersalną i jednocześnie najtrudniejszą metodą spawania. Wymaga pewnej ręki, doświadczenia w dobieraniu ustawień, suszenia i wygrzewania elektrod przed użyciem no i elektroda daje mało estetyczne spoiny., upierdliwe w późniejszej obróbce. MMA nadaje się do spawania dużych, ciężkich konstrukcji i płotu w ogrodzie. :icon_mrgreen:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie spawarkę elektrodową i w 100% się zgadzam.

Myślalem o takiej:

http://allegro.pl/bester-spawarka-invertorowa-invertec-170s-pack-i1956389334.html

TIGować też na niej chyba można..

 

a co z piaskarką i wyciągiem? :)

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, TIG też w niej jest. Sprawdź ile wyniesie zakup dodatkowego wyposażenia do TIG dla tej spawarki co by się nie okazało że milion pińcet musisz dołożyć.

 

W tym sprzęcie masz "2w1" czyli MMA i TIG. Przeważnie TIG ma opcję MMA bo wiele wspólnego mają te metody. A że MMA ma w tym sprzęcie opcję gorącego startu to jeszcze lepiej bo pozbywasz się najtrudniejszego manewru jakim jest właściwe zajarzenie łuku. W zwykłem spawarce elektroda przyklei się kilka razy zanim zaczniesz spawać. Tutaj od razu zaczyna spawać bo ustawiasz wartość prądu na gorącym starcie. Miałem z tym do czynienia na sprzętach Kemppi. Fajna opcja. Ustawiało się np.80A do spawania blachy 5mm a gorący start na np.180A na 0.6 sekundy. Cyk, pyk i spaw idzie jak ta lala. :icon_mrgreen:

 

Lincoln nie jest złą marką. Mają konkretną pozycję w tej branży.

 

TIG DC niestety nie jest zdolny do spawania alu. Alu pokryte jest warstwą tlenków które topnieją dopiero w temp.2500*C i lepiej a jak każdy wie alu topnieje w okolicach 660*C. Z tegoż oto powodu stosuje się AC do spawania alu ponieważ pulsujący prąd rozbija cząsteczki tlenków umożliwiając spawanie aluminium.

 

Na forum uderz do gościa pod nickiem michal_op, On powie Ci nieco więcej o markach spawarek, ich jakości i czy warto kupować tą lub inną.

 

 

 

A o piaskarce i wyciągu pojęcia zielonego nie mam. Domyślam się tylko tyle że jeśli chcesz aby piaskarka na siebie zarobiła to musisz robić sporo motocykli. Nie warto kupować sprzętu po to aby zrobić 1-2 motocykle w ciągu roku. Lepiej znaleźć w okolicy kogoś kto się zajmuje takimi procesami. Taniej i pewniej a kasę ze sprzętu przeznacz na coś innego.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...