Skocz do zawartości

Chorwacja 2012


cruiSeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cruiser - wrzuć waszą trasę na google maps i wklej tu linka. Lecimy w tym samym terminie, tyle że my przyjmujemy mniejsze dzienne przebiegi.

My lecimy z Poz, przez Wroc, Kudowę, Brno. Pierwszy nocleg planujemy w Czechach gdzieś przed granicą z Austrią 28.04. a drugi w okolicach Plitvickich Jezior 29.04.

W ile sprzętów lecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruiser wszystko już wiem i ..... jadę z Wami !!!!!

Musimy zgadać się konkretnie na czas i miejsce, z którego ruszamy.

Co robimy z noclegami? Chodzi mi o to czy brać namiot, czy będziemy szukać jakiegoś dachu nad głową?

 

....już nie mogę się doczekać

 

.... i o co chodzi z moim zdjęciem???, zmieniłem je na aktualne z BMW a cały czas wyskakuje stary dobry VTX. Pomocy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Obudziłem się trochę poźno ale jeśli można to też poprosze o trasę i plan na priv. Majówke mam wolną i chętnie podłączyłbym się do was na cała wyprawę.

 

Ilu Was w tecj chwili jedzie i jakimi sprzętami?

Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale...

 

http://wyprawy-patryka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej choć grupa już stworzona i śledzę wasz wątek od początku niestety mi nie pozwoli na tak długi wyjazd czas urlopowy i mam wolne 4 dni od 28.04 ( z możliwością wyjazdu 27.04 po południu z Lublina) .Myślałem o wyjeżdzie na Plitvice i z powrotem na te 4 dni...28,04-01,05 (wieczór powrót).Czy byłby ktośchętny na taki szybki wyjazd prosże o odpowiedzi na priv.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej choć grupa już stworzona i śledzę wasz wątek od początku niestety mi nie pozwoli na tak długi wyjazd czas urlopowy i mam wolne 4 dni od 28.04 ( z możliwością wyjazdu 27.04 po południu z Lublina) .Myślałem o wyjeżdzie na Plitvice i z powrotem na te 4 dni...28,04-01,05 (wieczór powrót).Czy byłby ktośchętny na taki szybki wyjazd prosże o odpowiedzi na priv.Pozdro.

 

Cześć

My jedziemy do Plitvickich z Poznania i mamy być tam 29.04 wieczorem. Poza tym z tego co wiem ktoś ma dolecieć do nas z Przemyśla też 29.04 do Plitvickich.

30.04 i 01.05 mamy nadzieję polatać razem po Chorwacji - Karlobag, Pag itd.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi na priv skąd bedziecie jechać i gdzie ewentualnie możemy siespotkać w Polsce... i kiedy i skąd ruszacie.???To może byśmy razem polecieli a później 30-tego ruszyłbym do Polski popołudniem.Mam zajefajne kwatery tam na miejscu. Pozdro i czekam na odpowiedz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi na priv skąd bedziecie jechać i gdzie ewentualnie możemy siespotkać w Polsce... i kiedy i skąd ruszacie.???To może byśmy razem polecieli a później 30-tego ruszyłbym do Polski popołudniem.Mam zajefajne kwatery tam na miejscu. Pozdro i czekam na odpowiedz na priv.

 

Ok, rzucam Ci info na priv.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jak jedziesz pod sam Dubrownik to proponuję lekko zmienić trasę i zahaczyć o Czarnogórę.

Widoki i serpentyny bez porównania z Chorwacją...

Ja zahaczyłem nawet o Albanię, ale nie polecam.

 

http://img710.images...id=p8301109.jpg - tylko zdjęcia wyświetla od końca;)

 

Trasa:

 

trasabakany2011.jpg

 

Pierwszy dzień:

 

wyjazd z Łodzi i przejechane 920 km i nocleg w namiocie na parkingu przy autostradzie w Chorwacji przed bośniacką granicą.

 

Drugi dzień:

 

to w sumie 420 km przez Bośnię i w Czarnogórze. Polecam drogę z Sarajewa do granicy z MNE w Hum oraz trasę przy jeziorze Pivsko w Czarnogórze (MNE) - widoki zapierają dech w piersiach. Jadąc przez Durmitor wąską krętą drogą po raz pierwszy miałem dość zakrętów. Najwyżej położony punkt trasy przez Durmitor to 2100 nmp. Na drodze ciężko się minąć motocyklem z samochodem a sama droga bez jakichkolwiek barierek, jak przegniesz na zakręcie to będzie Twój ostatni zakręt w życiu.

Wieczorem nocleg na kempingu w Durmitorze.

 

Most graniczny pomiędzy BiH a MNE:

 

p8210465.jpg

 

Rzeka Piva:

 

p8210509.jpg

 

Durmitor:

 

p8210532.jpg

 

Trzeci dzień:

 

most Durdevica i przejazd kanionem rzeki Tary, Podgorica i odcinek przez Albanię. Odcinek albański ok. 60 km z czego 40 szutrem (droga międzynarodowa) a na przejściu granicznym luzem chodzące kozy i świnie. Nocleg na kempingu w MNE w okolicy Ulcinj. W sumie tego dnia zrobiłem 300 km a ogólny przejechany dystans to 1640 km.

 

Most Durdevica znany z "Komandosów z Nawarony":

 

p8220580.jpg

 

Droga międzynarodowa 500 m od granicy z MNE w Albanii:

 

p8220645.jpg

 

p8220643u.jpg

 

Czwarty dzień:

 

przelot wybrzeżem z Ulcinj do Trpnj w Chorwacji 364 km. Kolega polecił mi drogę z Cetinje do Kotoru, a ja ją polecam wszystkim motocyklistom. Rewelacyjny asfalt, piękne widoki i zakręty ... przeszło 30 zakrętów 180 stopni na odcinku 32 km a jeszcze więcej tych mniejszych. Oczywiście trzeba uważać gdyż brak barierek.

 

Droga Ulcinj - Kotor

 

p8230748.jpg

 

Dubrownik:

 

p8230801.jpg

 

Dni od piątego do dziewiątego:

 

lenistwo na plaży w Trpnj z jednym wypadem do Orebicia w sumie przejechane łącznie z wyjazdami po zakupy 74 km.

 

 

 

p8240874.jpg

 

 

 

Dzień dziesiąty:

 

wyjazd z Trpnj i przelot przez Chorwację, Bośnię, Chorwację, Węgry do Ruzemberoka na Słowacji i nocleg w Hobertusie u mojego znajomego Słowaka - Martina.

W sumie przejechane tego dnia 1070 km.

 

 

 

 

Dzień jedenasty:

 

dojazd ze Słowacji do Warszawy 470 km.

 

Całkowity pokonany dystans to 3622 km. Oczywiście Bandyta spisał się wyśmienicie, dolałem tylko 2 setki oleju.

 

 

Bandit spalił 202,189 l paliwa.

Średnie spalanie całego wyjazdu to 5,582 l/100km.

 

Ceny paliwa Pb 95:

 

Polska: 5,00 do 5,20 zł

Słowacja: 1,455 EUR______________6,03 zł_______*1EUR=4,145zł

Węgry: 387,90 HUF_______________5,88 zł________*100HUF=1,518zł

Chorwacja: 9,60 HRK______________5,32 zł_______*1HRK=0,554zł

Bośnia i Hercegowina: 2,30 KM_______4,85 zł_______*1KM=2,109zł

Czarnogóra: 1,34 EUR______________5.55 zł_______*1EUR=4,145zł

Albania: nie tankowałem.________________________*100ALL=2,95zł

 

Średnia cena paliwa podczas wyjazdu to 5,455 l.

 

Koszt paliwa to 1072,83 zł

 

 

Winieta węgierska czterodniowa: 825 HUF

 

 

cześć

fajnie, że tak szczegółowo opisałeś trasę, co jest bardzo pomocne. Proszę o info, czy w którychś z krajów przez które przejeżdzałeś wymagana jest zielona karta lub pojawiają sie jakieś inne specyficzne wymogi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieloną kartę biorę na każdy zagraniczny wyjazd więc się nie zastanawiałem gdzie jest wymagana. Na wjazd do Albanii niezbędny jest paszport, do pozostałych krajów jakie przejechałem wystarczy dowód.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedź.

Zieloną kartę mam i zasugerowałem wszystkim którzy jadą żeby sobie załatwili.

Odnośnie paszportów to duże udogodnienie, bo akurat w tej kwestii to niewiele osób z wyjeżdżającej ekipy je posiada :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieloną kartę biorę na każdy zagraniczny wyjazd więc się nie zastanawiałem gdzie jest wymagana. Na wjazd do Albanii niezbędny jest paszport, do pozostałych krajów jakie przejechałem wystarczy dowód.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

dzięki za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...