Skocz do zawartości

Elektryka - problemy


murgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wynik pomiaru jest taki jak na filmie to rzeczywiście nie masz strat prądu przy wyłączonej stacyjce. Jednak podobnie jak przedmówcy wydawało mi się przez moment, że miałeś zwartą końcówkę instalacji z klemą(wtedy pomiar będzie niewiarygodny), ale być może to wynikało z ustawienia kamery pod kątem w stosunku do akumulatora i tak się po prostu wydawało. Szkoda że nie pokazałeś całego multimetru, bo nie mogłem odczytać w jaki wtyk pomiarowy wsadziłeś przewody. Zakładam że wsadziłeś dobrze i wynik jest miarodajny. Dla większej pewności następnym razem staraj się zaopatrzyć końcówki pomiarowe multimetru w krokodylki które dużo pewniej ,,chwycą'' mierzone elementy. Mozna pokusić się jeszcze o pomiar prądu ładowania, jednak obawiam się, że może być to dla Ciebie trudne, ze względu na duży prąd rozruchu silnika i konieczność chwilowego obejścia ukladu rozruchowego, gdyż prąd ten uszkodziłby multimetr. Wyglada że wszystko z motocyklem jest ok. Jeżeli mało jeździsz to po prostu staraj się doładowywać okresowo aku najlepiej za pomocą ładowarki automatycznej (z odcięciem ładowania po osiagnięciu pełnego naładowania).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ponowiłem pomiar, i jest tak jak na filmie.

 

Prąd ładowania jest chyba w porządku, na niskich obrotach przy włączonych światłach jest koło 13V, potem trochę spada na wyższych i na wysokich jest ponad 14.

 

Aaaa... Prąd ładowania... Tego nie sprawdzałem ;)

 

Co do ładowarki, czy takie coś będzie okej?

 

http://allegro.pl/ladowarka-impulsowa-6v12v-prostownik-elektroniczny-i1950031684.html

Edytowane przez murgal

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ponowiłem pomiar, i jest tak jak na filmie.

Prąd ładowania jest chyba w porządku, na niskich obrotach przy włączonych światłach jest koło 13V, potem trochę spada na wyższych i na wysokich jest ponad 14.

Co do ładowarki, czy takie coś będzie okej?

http://allegro.pl/ladowarka-impulsowa-6v12v-prostownik-elektroniczny-i1950031684.html

W ten sposob zmierzyłeś napięcie a nie prąd ładowania. Jeżeli przy włączonym oświetleniu napięcie w zakresie średnich obrotów jest na poziomie ok. 14V (max 14.4) to wydaje się że wszystko jest ok. Wymień akumulator na nowy i powinieneś mieć spokój. Co do ładowarki to wydaje się ok. jednak w danych technicznych znalazłem, że minimalny prąd ładowania to 2A. Trochę to za dużo, albo sprzedający coś nakręcił, bo skoro to elektroniczna z pełną automatyką to sama powinna dobrać prąd w zależności od pojemności akumulatora. Prąd ładowania akumulatorów motocyklowych nie powinien być większy niż 1/10 ich pojemności, więc przy aku typowym dla małych i średnich motocykli i pojemności około 8-10Ah prąd max to 0,8 - 1A. Jeżeli zastosujesz akumulator żelowy wymogi ładowania są jeszcze ostrzejsze.

Proponuję taka ładowarkę:

http://allegro.pl/prostownik-impulsowy-12v-6v-ladowarka-t4x-se-i1950042672.html

Mam starszą wersję właśnie tej ładowarki(bez zakresu 6v):

http://allegro.pl/nowy-prostownik-impulsowy-12v-3-6-a-ladowarka-i1940360783.html

cena podobna, a mogę zapewnić, że ona naprawdę działa i nie zniszczysz nią akumulatora AGM ani żelowego. Jest niewielka, hermetyczna, więc przy dalszych wyjazdach nie zabiera wiele miejsca w schowku mojego motonga. Przede wszystkim to nie chińszczyzna, a dobry wyrób zza zachodniej granicy.

Edytowane przez robik64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...