Skocz do zawartości

honda cr 80


mati9714
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

crossa odpaliłem chodzi dobrze ale jak puszcze gas do końca to mi gaśnie jak podnieść mu obroty i wyregulować goźnik

Śrubą podpierającą przepustnicę podniesiesz mu obroty. Jeżeli wtedy będzie dobrze jezdził, łatwo odpalał i nie będzie gasł to rozgrzej moto do temperatury pracy, pojeździj na nim tak z 20 minut ostro, po czym zgaś, odkręć świecę i sprawdź jej kolor. Jeżeli będzie to kolor ceglasty to nie pozostaje ci nic innego jak jezdzić :icon_biggrin: Jeżeli będzie inny wtedy można myśleć o regulacji gaźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crossa odpaliłem chodzi dobrze ale jak puszcze gas do końca to mi gaśnie jak podnieść mu obroty i wyregulować goźnik

jak chodził przed rozebraniem silnika? kiedy ostatnio odpalałeś? może ma to związek z tym że nie mogłeś odpalic??

co zrobiłeś że odpalił? może trzeba świece wymienić? od tego zacznij. jeślui wczesniej chodzil dobrze a nie ruszałes gaznika zacznij od swiecy. potem pomyśl co zmieniałeś w ustawieniach i skoryguj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalał od kopa tylko te zgrzyty.Żeby odpalił trzymam minimalnie gaz i kopie jak odpalił i puszczam gaz to mi zaczyna gasnąć. Świeca jest nowa i sprawdzałem na innych gaźnik wyczyściłem.Jak powinna być dokręcona śruba numer 1 która jest na zdjęciu?

 

http://imageshack.us/photo/my-images/231/dsc07722c.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalał od kopa tylko te zgrzyty.Żeby odpalił trzymam minimalnie gaz i kopie jak odpalił i puszczam gaz to mi zaczyna gasnąć. Świeca jest nowa i sprawdzałem na innych gaźnik wyczyściłem.Jak powinna być dokręcona śruba numer 1 która jest na zdjęciu?

 

http://imageshack.us/photo/my-images/231/dsc07722c.jpg/

Sprawdź w serwisówce ilość zalecanych wykręceń i od tego reguluj. Chociaż lepiej by było gdyby regulacją zajął się ktoś kto miał z tym wczesniej doczynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wkręciłem na maxa śrubkę numer dwa żeby podnieść mu obroty. Śrubkę numer jeden wkręciłem i odkręciłem na 1.5 obrotu żeby odpalić motor muszę dodać trochę gazu mniej niż poprzednio jak motor odpali puszczam gaz i motor chodzi ale po pewnym czasie (około 10 sekund)spadają obroty i gaśnie przerwa na świecy to 0.5mm

świeca nie jest zalana jak zwiększyć mieszankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwieksz obroty śrubka nr 2 od przepustnicy tak zeby nie gasł. Potem śrubka nr 1 kreć w lewo lub w prawo dopóki nie zaczną rosnąć obroty, wtedy delikatnie zmniejsz srubka od przpustnicy i od nowa srubka 1 i 2 rób tak dopóki nie bedziesz mogł zwiekszyć obrotów śrubką od mieszanki. sprawdz czy nie masz farfocli w dyszy jak nie pomoże. a jeśli regulacje nie dają efektu tzn łapie lewe powietrze w skrzynie korbową- czyli uszczelniacz wału od strony magneta lub kartery są nieszczelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę wyregulowałem pojeździłem trochę i świeca jest koloru jasnego piasku śrubę od przepustnicy mam wkręcona na maxa a od mieszanki troche odkręciłem motor nie gaśnie ale dostaje za mało paliwa co zrobić żeby dostawał więcej czy odkręcić jeszcze tą śrubę czy coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...