Skocz do zawartości

honda cr 80


mati9714
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wejdz na gg 7214626

 

właśnie nie wiem po czym poznać za tłok jest zużyty

troche słabo widać na zdjęciu. Powierzchnia tłoka powinna być gładka bez zatarć, czy też ubytków. ściśnij pierścień na tłoku powinien się łatwo chować w rowek bez zacinania. Sciągnij pierścień z tłoka i włóż w cylinder ok 1-2cm od góry cylindra, podpychając tłokiem żeby się równo ułożył. Zmierz luz na zamku szczelinomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz na gg 7214626

 

 

troche słabo widać na zdjęciu. Powierzchnia tłoka powinna być gładka bez zatarć, czy też ubytków. ściśnij pierścień na tłoku powinien się łatwo chować w rowek bez zacinania. Sciągnij pierścień z tłoka i włóż w cylinder ok 1-2cm od góry cylindra, podpychając tłokiem żeby się równo ułożył. Zmierz luz na zamku szczelinomierzem.

Tłoka to po zakupie i tak warto wymienić jeśli są co do niego podejrzenia, bo mimo iż wygląda "ładnie" to może sobie pęknąć od zmęczenia materiału. Tym bardziej że tłok do 80 nie kosztuje majątek :) No i pomierzyć oczywiście też trzeba tak jak napisałeś

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale jak dla mnie to Ty sobie nie poradzisz z tym remontem skoro nawet nie wiesz jak nazwać magneto i co trzymają te trzy śrubki.

 

Jak masz dostęp do pneumatu to użyj, go do odkręcania magneta. Potem mierzysz gwint w kole i lecisz do tokarza by dorobił Ci ściągacz lub po prostu go kupujesz. Nie próbuj nawet ściągać magneta ściągaczem trój-łapkowym, bo je tylko pogniesz(wywiniesz na drugą stronę).

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega czarekmbx ma rację że bedziesz miał kłopoty. Zależy czy chcesz sie nauczyć, czy naprawić. Ciężko mi Tobie pomóc, tak abyś nic nie uszkodził. Nawet mając sprzęt, ściągacze, narzędzia, to bez podstawowej wiedzy możesz coś zepsuć. Ale cóż jeśli chcesz się nauczyć i masz tego świadomość że może się nie udać to służę radą. No i fajnie by było jakbyś miał ściągacz do magneta jak kolega pisze. Wywinąć na drugą stronę będzie ciężko, ale w najlepszym wypadku prostowanie magneta lub naprawa gwintu przy amatorskich metodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...