Skocz do zawartości

monowahacz (VFR lub inny)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Chcialbym sie dowiedziec czy moze ktos z kolegow montowal, widzial lub zaglebial sie w temacie zamontowania monowahacza do monstera ??

widzialem ze najczesciej stosowanym w hornetach i kawach jest monowachacz od hondy vfr i taki tez by mnie interesował cena jest przystępna a co ciekawe felgi sa bardzo podobne do s2r i s4r w monsterach wiec efekt moglby byc naprawde super ,

nie wiem czy da sie to zrobic bez wiekszych ingerencji w mocowania , przesuniecia zebatek napedu itp.a jesli tak to jak bardzo jest to skomplikowane.

Gdyby ktos kiedykolwiek cos takiego robil, widzial u kogos , mogl sie wypowiedziec na ten temat ze strony doswiadczonego mechnika bardzo chetnie poslucham :D

(tylko prosze bez glodnych tekstow ze nie poprawia sie fabryki i innych bzdur :) )

Edytowane przez zolw.poz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do monstera z klasycznym wahaczem bez rzadnych modów można włożyć jedynie wahacz od monsterów serii S2R i S4R. Tylko one maja łożyskowanie osi ktwicznej w bloku silnika. Pozostałe mono ducati mają łozyskowanie już w samym wahaczu.

Oczywiście taki zabieg możliwy jest jedynie w monsterach z "nowego" typu zawieszeniem z tyłu. Bez tego haraterystycznego pałąka jaki był w systemie dźwigniowym w wersjach przed bodajze 99rokiem.

 

Co do wahacza od VFR to nie mam pojęcia.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mimo wszystko .

Wiadomo ze wolalbym oryginalny wahacz od duca , ale niestety nie mozna ich nigdzie dostac :/ a jesli by byl to podejrzewam ze bylby kilkukrotnie drozszy niestety ... dlatego tez wpadl mi w oko ten od vfr. bede staral sie porownac wymiary po serwisowkach itp . ale gdyby ktos jescze mial pomysl jak sprawdzic czy mozna i jak zamontowac to byloby fajnie .

Kolego CHALSKI mozna lub nie mozna , nie widze zeby byl to wahacz od vfr poniewaz felga ma oryginalne mocowanie na jedna srobe jak w s2r a nie na 4 jak w vfr. ktos do 749 zalozyl oryginal o ktory jest ciezko jak juz wyzej pisalem... a drugi obrazek to moim zdaniem fabryczny s4r biorac pod uwage chlodnice itp. ze zmienionym ukladem wydechowym w ktorym fabrycznie wychodzil monowahacz.

Edytowane przez zolw.poz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach maja założone wahacze od 996 i na tym na twoim miejscu bym się skupił wiele części w ducati można wymieniać między modelami. Monterek ten na dole to jest właśnie model s4( popatrz na kapy od pasków brak uchwytów na sety dla pasażera na ramie a założone to Ducati Performance, a zegary analogowe) ze mienionym wahaczem mam więcej jego fotek bo zastanawiałem się nad tym tematem, po serwisówkach wątpię że się tobie uda określić możliwość zamiany najpewniejszym byłoby pojechać z nim i motorem do dobrego mechanika ale pewnie to nie wchodzi w grę a co do kosztów wahacza swingarm to popatrz na eBay albo ma moto.it jest tam sporo używanych części i można cały kompletny wahacz dostać za naprawdę nie wielkie pieniądze( ale nie ominie ciebie kosz wymiany zębatek i łańcucha )plus oczywiście jeszcze felga to może być nawet droższe niż on sam. Jakiś czas temu widziałem na moto.it komplet z amortyzatorem i felgą za 500$ dobra cena

Pozdrawiam

Edytowane przez CHALSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie montaż wahacza od SBK serii 916/996/998 Hypermotarda, multistrady do silmników z fabrycznym łożyskowaniem w bloku jest jak najbardziej mozliwy. To kwestia zwrezowania nadlewów bloku z gniazdami łozysk. Jadnakze wahacze od sbk mają inaczej wykonane gniazda mocowania amortyzatora. Montaż w taki sposób absolutnie zmieni geometrię zawieszenia, a co za tym idzie trakcję.

 

Trzeba pamiętać że montaż mono wiąze sie równiez ze zmianami układu wydechowego i kilkoma innymi "pierdołami".

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze sprawa robi sie skomplikowana ale w sumie liczylem sie z tym :) 500$ to faktycznie smieszne pieniądze za caly komplet z ktorym napewno bedzie mniej kombinacji niz w vfr i chyba najlepsze rozwiazanie. Bede szukal a jak sie zdecyduje podesle fotki itp jak sie udalo :)

Nie zamykajmy tematu , moze ktos jeszcze bedzie mial cos do powiedzenia w tej sprawie.

Dzieki za wszystkie rady!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście montaz monowahacza przeszedł gdy wziałem go do ręki. Jest ze dwa razy cięższy od klasycznego dwuramiennego w moim S4. Dodałem jedynie zastrzał usztywniający.

W praktyce to wyłącznie kwestia stylistyczna, bo technicznie rozwiazanie z mono ma chyba same wady.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za ciężki to poszukaj magnezówki zdarzają się na rynku wtórnym jest lżejszy od podwójnego do tego weź felgę MARCHESINI i będziesz mnie dużo lżejszy zestaw niż oryginał....... :)

 

W monsterach nowych wyglądają naprawdę dobrze z odkrytym kołem zresztą to wizytówka Ducati w sbk tym bardziej tyle że wzmocnione jest trzymanie bo trzyma się nie tylko na bloku silnika ale i na ramie

 

monowahacz

Edytowane przez CHALSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się z ciekawości bo sam właśnie jestem an etapie włożenia wahacza z vfr-ki do 900rr , cena takich wahaczy jest przystępna ? obdzwoniłem kolesi z cześciami do vfr i ceny kosmos 1000-1200 rozumiem wszystko ale bez przesady , udało mi się jednak trafić na okazję :) miałem już jeden mono ale od Igen mi do 900rr nie podeszło mocowanie a przejściówka to koszt rzędu 200eu i dostęony tylko w .de :)

 

to jest wahacz Igen. do vfr 750 am szersze mocowanie do ramy i mocowanie amora jest z odlewu

89059324f77dfdffmed.jpg

 

także jak planujesz zakup to zerknij jakie mocowanie ci podejdzie albo będzie łatwiej i taniej przerobić

Edytowane przez walek809
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...