Skocz do zawartości

wyprzedzanie na lini przerywanej


mundzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem Ci żebyć nie polegał za bardzo na opinii prawników, widzisz jak to ludzie sobie dopisują co chcą. Ap ropo i jak z tą opinią w tamtej sprawie?

 

Zapomniałem :icon_mrgreen Ale zadzwonię, jak znajdzie chwilę to zanotuję i wysmaruję coś wieczorem :icon_mrgreen:

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, oswieci mie ktos z tym " pierszenstwem " na lewoskrecie ? Bo na codzien sie troche w innym kregu przepisow obijam :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jakoś nie myślę skończyć z motorkiem (akurat zima zrobi się poprawki) tylko jest problem mogę wyprzedzać czy nie policjant jak się go spytałem "jakie popełniłem wykroczenie" powiedział że od roku w przepisach jest ze obowiązek sprawdzenia czy ktoś nie nadjeżdża jest przed włączeniem kierunku a potem skręcający ma pierwszeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nawet nie logiczne żebyś miał pierwszeństwo przez tym co jest w trakcie wyprzedzania.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem takiej poprawki na necie ale nie znalazłem. Mieszkam w regionie gdzie zakorkowanie jednostronne drogi jest rzeczą normalna, jechać motorem jak hulaj-nogą, konie się będą śmiać, pytać każdego w puszce czy za chwile nie będzie skręcał, wpierw trzeba dojechać a jak akurat skręci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W KD pisze jasno że uczestnik ruchu ma obowiązek odpowiednio wcześniej sygnalizować zamiar skrętu i po uprzednim upewnieniu się również w lusterkach że może bezpiecznie wykonać manewr.

Pisze również o konieczności zachowania szybkości bezpiecznej oraz szczególnej ostrożności w trakcie wyprzedza.

Jestem więc zdania że powinna tu być mowa w najgorszym wypadku o współwinie obydwu uczestników wypadku.

Niezależnie od tego można się bronić podpierając się zeznaniami świadków że w tym wypadku baba za późno zasygnalizowała lewoskręt i nie zachowawczy szczególnej ostrożności zajechała drogę motocykliście . :buttrock:

Edytowane przez marian65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...