Skocz do zawartości

ufg i kancelarie pomagające odzyskiwać odszkodowania


adrian83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ok 6 miesięcy wstecz uległem wypadkowi. Jadąc lewym pasem (droga dwujezdniowa) zmuszony byłem przez puchę uciekać na torowisko rozdzielające jezdnie. Nie zaliczyłem żadnej nawet obcierki o ten samochód więc rzecz jasna pojechał sobie w siną dal a ja zostałem na torach ze złamanym kręgosłupem w 4 miejscach. Jakiś czas później dostałem pismo z prokuratury iż z przykrością zaiadamiają, że z powodu "braku danych pozwalających na ustalenie sprawcy dochodzenie należy umorzyć".

W związku z tym sprawa ewentualnego odszkodowania powinna być skierowana do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Poszukuję więc rzetelnej osoby/firmy która poprowadzi tą sprawę. Czekam na sugestie i polecenia. Z góry dzięki. Pozdrawiam Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W związku z tym sprawa ewentualnego odszkodowania powinna być skierowana do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Poszukuję więc rzetelnej osoby/firmy która poprowadzi tą sprawę. Czekam na sugestie i polecenia. Z góry dzięki. Pozdrawiam Adrian

 

Tez miałem wypadek i znajomy polecił mi firmę która się specjalizuje w dochodzeniu odszkodowań i.... nie polecam takich firm!!!. Biorą złodziejski procent (25% + Vat czyli ok 1/3 całej kasy)nie wywiązują się z terminów, oprócz wypisania pisma roszczeniowego do ubezpieczalni nic nie robią, zwlekają jak tylko mogą z przekazaniem pieniędzy, totalne ZERO. Wszystkie dokumenty z policji, szpitali musiałem załatwiać sam i jeździć pociągami i PKSem po wioskach bo wypadek miałem daleko od domu. Z dzisiejszej perspektywy wziął bym dziś ogarniętego prawnika, który napisze pismo ( ok 200 zł )i w razie potrzeby zawsze udzieli ci indywidualnej porady (ok 100 zł/h) za w rezultacie dużo mniejsze pieniądze.

Tak czy siak bedzie ci potrzebne dużo cierpliwości i czasu, mam nadzieje że się uda, pozdrawiam

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż ustawę w ręce o ubezpieczeniach obwowiązkowych, ubezp. funduszu gwrancyjnym i pbuk.

Skoro sprawcy nie ma to tak, masz prawo do wystąpienia do UFG.

Z tego co kojarze, kiedyś było tak ze UFG wypłacał odszkodowanie za uszkodzony pojazd jedynie wtedy gdy

miałes problemy zdrowotne powyżej 14 dni chodzi tu o naruszenie narządów itp. Jesli było krocej to tylko za szkode na osobie otrzymasz. ALe skoro mowisz o zlamaniu kregoslupa to raczej nie byles hospitalizowany przez 3 dni :) i należy Ci sie zarówno za szkody na osobie jak i mieniu.

Pismo o odszkodowanie z UFG wnosisz za posrednictwem ubezpieczyciela. Reszty dowiaduj sie z ustawy lub od prawnika ;P

Ubezpieczenia sa zawsze zagmatwane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że sam wybierasz sobie ubezpieczyciela który przygotuje materiały i oszacowania dla UFG (bo UFG tylko wypłaca natomiast nie przygotowuje akt szkody).

Dowiedz się kto na rynku najlepiej płaci i tam zgłoś szkodę.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wypadek i również leżałem z połamanym kręgosłupem.

Kożystałem z firmy tego typu. Mozna by uznać ze procent złodziejski, ale z drugiej strony z połamanym kręgosłupem ciężko coś załatwić. Traktowałem więc to jakbym komuś to zlecał a nie tylko musiał dzielić się kasą. Wywiązali się w 100% i bez ich pomocy nie dostałbym pewnie połowy tego co dostałem. Mają zdecydowanie więlszą wiedzę co i jak załatwiać.

Adrian, wysłałem Ci PW w tej sprawie

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym raczej poczekać na wypłatę, a w razie zaniżenia odszkodowania udać się do porządnego adwokata.

 

Jeżeli firma dochodzenia odszkodowań kręci nosem na to że już jakaś wypłata była to znaczy że zależy im tylko na prowizji, bo tak wezmą od całości a tak tylko od ewentualnej dopłaty. Proste?

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie rzecz biorąc prowizję biorą wyłącznie od odszkodowania. Zwrot kosztów leczenia, dojazdów na wizyty czy rehabilitację jak i nią samą otrzymuje się w całości.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...