Skocz do zawartości

Jakie opony wybrać do Varadero 125?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie małego Viaderka przyszedł czas na zmianę opon. Tył jest zjechany dosyć mocno, choć da się jeszcze jakoś jeździć. Opony z 2004 roku od nowości ponad 25 tysięcy na nich zrobione. Obecnie mam tył: Pirelli Scorpion 130/80, przód: Pirelli 100/90. Czy na przedniej mogę bezpiecznie zrobić więcej kilometrów? Jakie/jaką opony/oponę polecicie? Jestem nieobeznany w temacie, więc zdaję się na Waszą łaskę.

post-53461-0-76489400-1318094869_thumb.jpg

post-53461-0-30834900-1318094977_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony obie powinieneś wymienić już jakiś czas temu... Wybór modeli do Twojego sprzęta jest dość szeroki - na początek może napisz ile chcesz wydać i jakiego typu gumy Cię interesują - stricte szosa, sport, turystyka, enduro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone TRAIL WING 53 G / 54 G

Pirelli MT90 ST

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikitl

Motor mam dopiero od 4 dni. Jeżdżę minimalnie - na takich oponach aż strach skręcać. Pierwsze co zrobię to właśnie wymiana tych opon. Głównie szosa, czasem jakieś leśne drogi (sporadycznie)

@Krempy

Śmigasz na tych oponach? Jak będą się sprawować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pirelli. Sprawują się dobrze. Na suchym asfalcie świetna przyczepność. Stoppie można zrobić. Natomiast w deszcz zdarzają się uślizgi. W teren się nie nadają.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...