Skocz do zawartości

Chrobotanie/zacieranie z okolic sprzęgła po palowaniu


FhissT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jak w temacie, dodam że sprzęgło mi już nieźle ciągnie, ale w tym sezonie juz go nie wymienię... robota na wiosnę.

 

Jest to dźwięk z lewej strony silnika, z okolicy ów sprzęgła. Częstotliwość wzrasta wraz z prędkością, niezależnie od tego czy klamka sprzęgła jest wcisnięta czy nie... Pierwszy raz się pojawiło po krótkim przelocie 160 km/h jakiś miesiąc temu.

 

Pytanie co tam się zaciera? Tarcze zużyte i przekładki mogą wydawać takie odgłosy?

XVS 1100 '03

 

wygrzebałem info że może to być urwana śruba na wale przy samej skrzyni biegów... któs już takie cuda przerabiał w dragu?

Edytowane przez FhissT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jak w temacie, dodam że sprzęgło mi już nieźle ciągnie, ale w tym sezonie juz go nie wymienię... robota na wiosnę.

 

Jest to dźwięk z lewej strony silnika, z okolicy ów sprzęgła. Częstotliwość wzrasta wraz z prędkością, niezależnie od tego czy klamka sprzęgła jest wcisnięta czy nie... Pierwszy raz się pojawiło po krótkim przelocie 160 km/h jakiś miesiąc temu.

 

Pytanie co tam się zaciera? Tarcze zużyte i przekładki mogą wydawać takie odgłosy?

XVS 1100 '03

 

wygrzebałem info że może to być urwana śruba na wale przy samej skrzyni biegów... któs już takie cuda przerabiał w dragu?

 

Robota do a wczoraj bo jeżeli wytrzyma do końca sezonu to w zimie będziesz szukał całego silnika.

A Twojego opisu wygląda na odkręcony kosz sprzęgłowy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... dlaczego? co się może stać oprócz nadpalenia przekładek przy jeżdżeniu na slizgającym się sprzęgle? ciągnie jedynie gdy odkręcam "więcej niż zwykle" ;)

 

a najlepsze że sprzęgło mam po prawej stronie (zgodnie ze schematem, nie rozbierałme jeszcze tego i raczej oddam to fachowcom )a odgłosy są po lewej, gdzieś z okolicy gdzie wał kardana wchodzi w skrzynię...

Edytowane przez FhissT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się w końcu - to sprzęgło ciągnie lub ślizga?

Motocykl na podnośnik i silnik na biegu wypada obsłuchać stetoskopem.

Masz dwa wyjścia - albo oderwała się końcówka z gwintem na mocowaniu przegubu wałka zdawczego (typowa awaria dla pierwszych egzemplarzy tego modelu) albo masz kwadratowe kulki w łożysku podporowym.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wał/łożysko klęknie przy pałowaniu to módl się aby za Tobą nie jechał załadowany TIR. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wał/łożysko klęknie przy pałowaniu to módl się aby za Tobą nie jechał załadowany TIR. :banghead:

 

są dwie opcje albo zblokuje albo nie będzie w ogole przeniesienia napędu czy raczej na to drugie nie ma co liczyć? w sobote zlot ;))

 

zapewne przy zerwanym gwincie przy skrzyni czeka rozbebeszenie połowy silnika żeby sie do tego wałka dostać, no i ciekawe ile $ w yamasze. znając życie pewnie nie mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od Ciebie. Może to jakaś pierdoła a może coś konkretnego jak p.Piotr pisał. Do soboty zdążysz wrzucić moto na podnośnik i posłuchać skąd ten dźwięk.

 

Może nic się nie stanie, może coś się rozkraczy i przy okazji niekontrolowanej gleby rozsadzony mechanizm rozjebie Ci pół silnika. Albo i więcej...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro rano rozbebesze ile się da od strony skrzyni... a na podnośnik faktycznie zdąże postawić.

głupio tak cały sezon bez awarii i na zakończeniu być w najlepszym razie holowanym...

 

dobrałem się do owej feralnej nakrętki, wyglada dobrze, żadnych sladów uderzeń lub pęknięć... luzy które mam na wale ok 1mm może nawet mniej są na skrzyni.

zostaje łożysko które znajduje się wewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...