Skocz do zawartości

Nowy Olej


ucizze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dylemat. Motocykl to Kawasaki zx636 przebieg 40tys czas wymienić filtr o olej. Moje pytanie jaki będzie lepszy ? Motul 5100 15w50 czy Motul 5100 10w40? a może coś innego? Ale na pewno pół syntetyk musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dylemat. Motocykl to Kawasaki zx636 przebieg 40tys czas wymienić filtr o olej. Moje pytanie jaki będzie lepszy ? Motul 5100 15w50 czy Motul 5100 10w40? a może coś innego? Ale na pewno pół syntetyk musi być.

 

Lej standard na nasz klimat, czyli 10W40 - dokładnie taki sobie dziś zajebalem do mojej cebry + filterek + czyszczenie i samrowanie K&N :biggrin:

To be happy add to your possessions but subtract from your desires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wleje sobie Motul 5100 10w40 teraz pytam czy opłaca sie kupowac jakiś filtr KN czy sam Hiflofiltro wystarczy? Mam filtr Powietrza KN.

 

Myślę nad tym http://allegro.pl/olej-motocyklowy-4litry-motul-5100-4t-10w40-filtr-i1814731698.html

Edytowane przez ucizze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiflo na bank wystarczy, nie ma żadnego uzasadnienia dodatkowego kosztu K&N jeśli chodzi o filtr oleju.

Lepiej olej częściej wymienić (np. co 6 tysi), ale to zależy od stylu jazdy, itd. itp.

Ja założyłem HF204 i jest OK.

Na stronie producenta wyszukasz który filtr do Twojego motonga, ale z tego co kojarzę to właśnie 204 "obsługuje" w cholerę Kawasraki

To be happy add to your possessions but subtract from your desires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dylemat. Motocykl to Kawasaki zx636 przebieg 40tys czas wymienić filtr o olej. Moje pytanie jaki będzie lepszy ? Motul 5100 15w50 czy Motul 5100 10w40? a może coś innego? Ale na pewno pół syntetyk musi być.

 

Wcale nie musi być półsyntetyk :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś argumenty? Znasz budowy tych filtrów, porównywałeś je? Pytam poważnie.

 

Ja nie znam ale chętnie dodam kontrargument dla Iwo, że K&N jest droższy, bo w niektórych przypadkach są wymagane oringi, które ta firma dorzuca do filtra. Mówię na przykładzie KN401. Skoro jest różnica, to chyba się nie przepłaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś argumenty? Znasz budowy tych filtrów, porównywałeś je? Pytam poważnie.

 

Budowa wewnątrz jest bardzo zbliżona. Na opakowaniach żadnych danych nadających się do porównania nie znalazłem, a w necie szukac mi się nie chce. Aż tak dociekliwy nie jestem, a ponadto sądzę że to tajemnica producenta. Ufam że producenci filtrów wiedzą co robią i jakie parametry te muszą spełniać. Ale proszę: http://www.hiflofiltro.com/35.0.html

http://www.knfilters.com/default.htm

Zresztą już taki temat był: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/68882-filtr-oleju-kn-czy-zwykly/#j_content

 

Bazuję na:

- własnych doświadczeniach - używam od zawsze Hiflo i silniki hulają, nic złego się nie dzieje

- doświadczeniach innych - nigdy, ale to nigdy nie spotkałem się / nie słyszałem, aby awaria silnika była spowodowana filtrem oleju, a w zasadzie jego nieprawidłową budową, czy coś w tym stylu

- doświadczeniu mojego mechanika, który twierdzi, że przy zwykłej jeździe szosowej to jeden pies, a skoro różnica w cenie jest 22 zł versus 55 zł to po co przepłacać.

To be happy add to your possessions but subtract from your desires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iwo: dzięki za rzeczową odpowiedź. Pewnie masz rację, chociaż w Twojej argumentacji dostrzegam jedną zasadniczą wadę. Otóż wydaje mi się, chociaż mechanikiem nie jestem, że nie istnieje coś takiego jak 'awaria' filtra oleju. Przewaga jednego nad drugim być może ujawni się po dziesiątkach tysięcy kilometrów.

 

Wadą mojej argumentacji jest to, że to w zasadzie przypuszczenie :)

 

Żeby nie było, ja też K&Na nie używam, akurat ostatnio zakupiłem po prostu oryginał, bo AFAIR był w normalnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...