Skocz do zawartości

AUDI A6


colahondax11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może kogoś zainteresuje ten tekst (Mnie zniechęcił do kupna tej audicy :) ) - źródło: Audi A6 Klub Polska.

Z tymi silnikami to jak już wcześniej niektórzy pisali-loteria. W mojej byłej robocie było parę firmówek(A3, Superb,Paski) z lat 2005-2006 z przebiegami ~200 kkm i jedzily bezawaryjnie.Choć lekkiego zycia nie mialy-jak to sluzbowki ;)

A kumpel kupil sobie mega-wypasa A4 i bardzo szybko zostawił dyszkę na naprawę w serwisie, po czym mu ją ukradli :)

Mi podoba się charakterystyka oddawania mocy tego silnika. Jest bardzo liniowa i zbiera się od dołu. Nawet jadąc non stop powyżej 200 km/h nie spali więcej jak 9-10 l/100 km Silnik 170 KM na CR już taki fajny nie jest.Na dole się nic nie dzieje, i nagle dostaje zastrzyk powera by się za chwilę skończyć.Zakres użytecznych obrotów ma bardzo słaby.

Ale prywatnie bym sobie tego nie kupił, nie ma bata ;)

 

Ale audi a6 z rocznika 2006 nadal trzyma cenę, mimo ogromnych przebiegów o których tutaj mówimy. Co jest powodem tego, że te auta nadal kosztują nie mało?

Jeżeli te audice dziś nazywamy szrotami (ze względu na przebiegi rzędu 350.000) to co z nimi będzie za rok lub 2 lata? Będą miały prawie pół miliona kilometrów. I co wtedy, ludzie będą oddawać za półdarmo?

Trzyma cenę, bo jest droższa niż Octavia czy Pasek z tego samego rocznika? Popatrz na to z drugiej strony.A6 po pieciu latach kosztuje 20-25 % wartości nowego auta.A to jest przerażająca utrata wartości! To chyba nawet Deju ma mniejszą :D

A samochody używane mają to do siebie, że im droższe w ekspoloatacji i bardziej awaryjne-tym niższe mają ceny. Nieważne wyposażenie czy osiągi. Patrz przykład A4.Słabo wyposazone, ale 1,9 TDI w manualu są droższe od full wypasa 2,0 TDI z multitronic'em.Bo ta konfiguracja wrózy ogromne problemy i kupę kasy wyrzuconą na naprawę. A tego nikt nie lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kum starszego passata z 1,9 tdi na full wypasie w zajebistym stanie zrob chipa tuning daj do dobrego mechanika niech powymienia co trza i za ponad polowe mniej bedziesz mial super samochod na lata

 

 

He he ale mu doradziłeś, daj spokój z wieśwagenem.

 

 

Ja bym spokojnie wziął 2.7 TDI, nawet jakby miał ponad 300.000.

Edytowane przez colahondax11

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ale mu doradziłeś, daj spokój z wieśwagenem.

 

 

Ja bym spokojnie wziął 2.7 TDI, nawet jakby miał ponad 300.000.

 

 

Hmmm a czym motywujesz swoją radę? Przy 300 tysiącach wypada zrobić łańcuch, do tego sam napinacz jest jest bardzo problematyczny w wymianie bo jest z tyłu silnika... No i jeszcze sam fakt że napinacze się często sypią :)

 

a kum starszego passata z 1,9 tdi na full wypasie w zajebistym stanie zrob chipa tuning daj do dobrego mechanika niech powymienia co trza i za ponad polowe mniej bedziesz mial super samochod na lata

 

Czip 1500, później dwumas za 2000 bo to idzie w parze i to szybciej niż można się spodziewać. Wg mnie dla tych 20-30 koni nie warto jeśli masz już wersję z silnikiem 130+

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a czym motywujesz swoją radę? Przy 300 tysiącach wypada zrobić łańcuch, do tego sam napinacz jest jest bardzo problematyczny w wymianie bo jest z tyłu silnika... No i jeszcze sam fakt że napinacze się często sypią :)

 

 

 

Czip 1500, później dwumas za 2000 bo to idzie w parze i to szybciej niż można się spodziewać. Wg mnie dla tych 20-30 koni nie warto jeśli masz już wersję z silnikiem 130+

Są dobre zestawy valeo do wyeliminowania dwumasu za 1200:)

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...