Skocz do zawartości

Co lepsze


marcinelli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wg Was jest lepszy olej do dwusuwów:

"PLATINUM MOTO 2T" czy "Mobil Extra 2T"?

 

Ja osobiście używam Mobil Extra 2T, ale ciężko jest go dostać a ten PLATINUM MOTO 2T jest na każdym Orlenie, obydwa są w podobnej cenie.

Edytowane przez marcinelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja się pytałem o Motul czy Mixol?

Zresztą pozwolisz, że niezgodzę się co do Twoich słów o Mixolu: "zero dymu i nagaru" . Cena ? 8zł za mineralny, a za 26 masz o dwa nieba lepszy Mobil 1 półsyntetyczny...

 

Kolego, wiesz co to sarkazm ? :)

 

Napisałem to w żarcie .. Tylko dlatego, że temat niżej masz opisane oleje.

Nigdy nikomu bym nie polecał Mixola ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym temacie nikt nie porównuje oleju platinum z mobilem, na czym mi zależy. Dlatego pozwoliłem sobie założyć ten temat...

 

 

I nie myl Motula z Mobilem (chyba że to taki sam ''żart'' jak z tym mixolem - baaardzo ''śmieszny'')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja się pytałem o Motul czy Mixol?

Zresztą pozwolisz, że niezgodzę się co do Twoich słów o Mixolu: "zero dymu i nagaru" . Cena ? 8zł za mineralny, a za 26 masz o dwa nieba lepszy Mobil 1 półsyntetyczny...

 

 

Co się kolega tak dusi?

 

 

Jest niżej temat o olejach i tam trzeba było skierować swoje pytanie, a nie robić burdel i zakładać nowy temat znowu o olejach.

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "dusze się" tylko krew mnie zalewa gdy ja się pytam o to czy lepszy jest Platinum czy Mobil, a ktoś mi odpowiada: "no pewnie że Motul lepszy".

Temat niżej jest o tym "jakie są najlepsze oleje do 2T", a mi chodzi o konkretne dwa typy olei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest tylko człowiekiem i ma prawo do błędów. Kolega pisząc Motul miał zapewne na myśli Mobil, zwykłe przekręcenie, także sfolguj troszkę.

O czym temat jest doskonale wiem i wiem również, że nie było by problemem napisać tam o tym porównaniu.

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ja nie uważam żeby to było przejęzyczenie, ponieważ autor postu wypowiadał się dwukrotnie w tym wątku i gdyby faktycznie się pomylił - poprawiłby to w drugiej odpowiedzi

2) w jakim celu wypowiadasz się w tym wątku, jeżeli nie masz zamiaru odpowiedzieć na moje pytanie

?

3) zadanie tego pytania w tamtym wątku, uznaję za niepotrzebne offtopowanie, bo tamten temat jest o najlepszych olejach, a mi chodzi o ich konkretne dwa typy

4) gdy jakiś moderator uzna, że masz racje (baaardzo wątpie) - połączy ten wątek z tamtym

5) prosze Cię nie wypowiadaj się tu więcej (nie nabijaj postów), jeżeli nie chcesz mi pomóc, a od pilnowania porządku tutaj jest administracja.

Edytowane przez marcinelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem daleko nie zajdziesz, więc może byś zmienił nastawienie do ludzi, którzy chcą Ci coś uświadomić/podpowiedzieć..? Jeśli chodzi o oleje, to poszukaj ich danych i porównaj, albo po prostu kup jeden i drugi, i wypróbuj, będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem daleko nie zajdziesz, więc może byś zmienił nastawienie do ludzi, którzy chcą Ci coś uświadomić/podpowiedzieć..? Jeśli chodzi o oleje, to poszukaj ich danych i porównaj, albo po prostu kup jeden i drugi, i wypróbuj, będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie.

 

No właśnie ''ci ludzie'' chyba nie chcą mi pomóc, bo ich ''rady'' nic mi nie dały, jeden myli motul z mobilem, a drugi zamiast pomóc sapie mi, że temat jest niepotrzebnie założony.

 

Co do porównania danych: teoretyczne parametry mają podobne, ale jestem ciekaw jak mają sie do siebie w praktyce. Jak już powiedziałem wcześniej, obecnie używam mobil'a ale ciężko go u mnie dostać, a platinum jest na każdym orlenie, i nie wiem czy przy następnym zakupie będe miał dostęp do mobil'a dlatego chce się jak najwięcej dowiedzieć o jego alternatywie. Oleju platinum nie mam zamiaru kupować aby go przetestować, tylko musze wiedzieć czy gdy nie dostane mobila, to mam czekać aż go sprowadzą czy brać platinuma - po to zakładam ten temat, bo może ktoś miał doświadczenie z tymi olejami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie olej to olej i nie oszukujmy sie ze bedzie jakaś różnica :icon_twisted: no może jakby nasi wnukowie jezdzili tym samym moto to by oni odczuli coś :icon_razz: olej spełnia daną norme i tyle ... wiecej w tym reklamy koncernów niż prawdy... mój mechanik robi na oleju w starym golfie po 34 k km i chodzi jak złoto a jakieś kolo już zrobił kilkaset tysięcy bez wymiany podobno :) :buttrock:

 

Ja aż taki konserwatywny nie jestem i lubie zmienić olej chociaż ze względu na czystość silnika i z powodu mokrego sprzęgła ale na każdym mi sie wydaje jednakowo wszystko

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa oleju wg. JASO jest taka sama, ciężko powiedzieć który olej jest lepszy, pewnie oba oleje są na tym samym poziomie. Ja na Platinum nie mogę narzekać. Pytanie tylko do jakiego silnika chcesz ten olej używać.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...